У Луцьку запрацювала амбулаторія загальної практики сімейної медицини. ФОТО

news

Амбулаторія загальної практики сімейної медицини, яка зможе надавати допомогу 12 тисяч пацієнтів, розпочала свою роботу.

Відкриття відбулося сьогодні, 27 грудня, на вулиці Гордіюк, 39.

Жителі мікрорайону, що проживають на вулицях Гордіюк, Кравчука, Конякіна, проспекті Соборності неодноразово зверталися до міської влади щодо відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини у своєму мікрорайоні.

Для забезпечення цієї потреби вивільнили приміщення під амбулаторією загальної практики – сімейна медицина № 5 за адресою Гордіюк, 39. Відбулися громадської слухання щодо реконструкції приміщення аптеки № 133 під амбулаторію. Мешканці кварталу підтримали цей проект.

У 2017 році за кошти місцевого бюджету виготовили проектно-кошторисну документацію реконструкції приміщення під амбулаторію, яка пройшла експертизу. На проведення капітальної реконструкції приміщення виділили 2,364 мільйона гривень. Також 531,450 тисяч гривень виділили для оснащення амбулаторії.

Радник міського голови Ігор Поліщук подякував усім, хто працюватиме у цій амбулаторії, а також підряднику, який робив реконструкцію.

 

Депутат Андрій Козюра подякував міській владі, яка зголосилася і прийняла рішення про те, що бути амбулаторії в цьому мікрорайоні. Він зауважив, що центральній владі треба брати приклад із міської, бо центральна влада закриває лікарні та амбулаторії.

Головний лікар комунального закладу «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Ганна Кравчук попросила пацієнтів, аби ті приходили не тоді, коли вже дуже погано, а тоді, коли їм добре, бо медицина повинна бути профілактична.

Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук зазначив, що такі амбулаторії відкриваються у різних мікрорайонах міста.

Амбулаторія буде підпорядкована комунальному закладу «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги № 2». В амбулаторії працюватимуть 6 лікарів загальної практики. Допомогу зможуть надавати для 12 тисяч осіб.

Прийом в амбулаторії буде здійснюватися з 8:00 до 19:00 щодня, у суботу з 9:00 до 15:00, у неділю – вихідний. Контактний телефон для довідок – (0332) 715 060.

Консультації лікарів-спеціалістів будуть проводити на базі комунального закладу «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги № 2», тому буде здійснюватися попередній запис пацієнтів на прийом.

В амбулаторії будуть надавати медичну допомогу в повному обсязі першого рівня: проводити лабораторне та ЕКГ-обстеження; проведення внутрівенних, внутрім’язевих, підшкірних маніпуляцій, проведення інгаляцій, електрофорезу та інших електропроцедур. Будуть виконуватися призначення лікарів-спеціалістів та рекомендації після перебування пацієнта у стаціонарі та денному стаціонарі.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев