У Луцьку за тимчасові споруди тепер доведеться платити орендну плату
Залежно від місця розташування та площі, власники тимчасових споруд сплачуватимуть певну орендну плату. Чим ближче до центру – тим вища орендна плата.
Про це повідомив вчора, 10 березня, під час брифінгу заступник міського голови Сергій Григоренко.
Як він розповів, на цьому тижні почали продовжувати паспорти прив’язки для тимчасових споруд. Раніше з ініціативи Григоренка було прийнято на сесії міської ради рішення про те, що тепер власники тимчасових споруд сплачуватимуть орендну плату.
«Раніше ці кіоски, павільйони, лотки з морозивом стояли у місті і ні копійки не сплачували в бюджет, хоча займають досить вагому площу міста, – зазначив Григоренко. – Міськрада підтримала проект рішення і тепер залежно від місця розташування і від площі вони будуть платити орендну плату. Відбулася робоча група, а в середу буде виконком. Ми на цей виконком виносимо більше 10 проектів стосовно окремих кіосків. Це перші кіоски, які вже почнуть платити орендну плату, якщо члени виконкому підтримають ці проекти рішення».
Заступник міського голови розповів, що, наприклад, на вулиці Теремнівській буде розташована пересувна тимчасова споруда, яка буде функціонувати посезонно – це невеличкий павільйон для продажу квасу. Його площа 6 м. кв., але крім власне споруд, підприємець змушений брати в оренду ще метр по периметру. Виходить площа 20 м. кв. Отож, у місяць він буде сплачувати 340 гривень до міського бюджету. Сума невелика, бо це віддалена вулиця.
Якщо це віддалені вулиці, наприклад Дубнівська, Теремнівська, то застосовується коефіцієнт 1, якщо це вулиці більш наближені до центральних із пожвавленим пішохідним та автомобільним рухом, коефіцієнт – 1,25, якщо центр міста або історична частина – то 1,5. Наприклад, на вулиці Кравчука буде кіоск площею кіоска 15 м. кв, площа загальна з метром навколо – 35 м. кв, орендна плата — 743 гривні в місяць.
Григоренко розповів, що за 2017 рік всіх власників не зможуть перевести на орендну плату, бо навряд чи підприємці добровільно погодяться сплачувати ці збори у бюджет міста. Але, коли у них закінчується договір паспорта прив’язки – це буде в обов’язковому порядку.
На перспективу в 2018–2019 році, коли всі кіоски будуть переведені на цю схему оплати, у бюджет міста це приноситиме ще чотири мільйони гривень.
«А хто не зможе торгувати, наприклад, несумлінні підприємці, то вони просто зникнуть, тому що не витримають, – вважає Григоренко. – Це з одного боку спосіб очистити місто від несумлінних підприємців, з іншого – залучити ще одне джерело реальних надходжень до бюджету міста».
Автор статті: Мар'яна Метельська