У Луцьку вшанували пам’ять Кобзаря. ФОТО

news

У ці весняні дні ми традиційно вшановуємо Українського Кобзаря – Тараса Шевченка, віддаємо данину його мистецькій і громадській постаті. Сьогодні з нагоди 202-ї річниці від дня його народження у Луцьку відбулася літературно-мистецька година “Нас єднають думи Кобзаря”. Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Сотні лучан прийшли на площу до пам’ятника Т. Г. Шевченка, що на проспекті Волі, аби віддати шану видатному українському поету. Серед них — заступник голови Волинської облдержадміністрації Світлана Мишковець, перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, Луцький міський голова Микола Романюк та його заступник Андрій Киця, секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко, депутати обласної та міської рад, представники громадських організацій, студентської та учнівської молоді.

Розпочалися урочистості з покладання квітів до пам’ятника Тараса Шевченка.

Потому перед присутніми виступили представники творчої інтелігенції, науковці, які говорили про роль творчості Кобзаря, значущість його слів у нинішні часи, декламували його твори.

Традиційно, лучани на площу прийшли з власними “Кобзарями”. Участь у акції взяло 123 громадян, серед яких був й гість з Нью-Йорка. Наймолодшому учаснику акції лише 4 роки, найдавніші видання датовані 1906-го та 1940-го років. Всім учасникам акції було вручено “Кобзарі” сучасних видань, музичний альбом “Із Кобзарем у серці” вокального дуету “Душа Волині” – заслуженого працівника культури України Вячеслава Судими, заслуженої артистки України Алли Опейди.

Завершились урочистості спільним виконанням Державного Гімну України та “Реве та стогне Дніпр широкий” Тараса Шевченка.

Продовжились заходи виставою “Великий льох” за поемою Т.Г.Шевченка в Палаці культури міста Луцька.

0 Комментариев