У Луцьку вперше відбудеться виставка провідних українських модерністів

news

Вперше у Луцьку відкриється масштабна та унікальна виставка творів яскравих представників українського модерного мистецтва із різних художніх центрів України: Києва, Луцька, Львова, Тернополя, Ужгорода, Одеси, Донецька та Горлівки.

Про це повідомляють у прес-службі Луцької міської ради.

23 жовтня у галереї мистецтв “Арт-кафедра” (СРК “Адреналін Сіті”, вул. Карбишева, 1) відбудеться мистецька подія року – “23+1”. Виставка творів українських модерністів другої половини ХХ – початку ХХІ століття. Початок – о 17.00 год. Вхід вільний.

Творчі постаті двадцяти трьох митців сформовані у другій половині XX століття. XXI століттю повністю належить тільки молода львівська художниця Геник. Звідси – тематична назва події.

Відкривати мистецький вернісаж приїдуть двадцять художників, серед творчої плеяди яких Роман Яців, Валерій Басанець, Василь Сад, Петро та Андрій Гуменюки, Олександр Стовбур, Петро Антип та багато інших відомих митців.

Проект “23+1” унікальний тим, що вперше за останні роки лучани та гості міста зможуть побачити таку масштабну колекцію творів мистецтва провідних українських модерністів в одному виставковому залі.

Виставка є доволі символічною не лише у плані багатогранного наповнення, а й несе у собі об’єд­нав­чу ідею, тому що твори є і зі сходу, і з заходу. Подія націлена показати глядачеві, що Україна єдина та цілісна.

Виставкову експозицію складатиме більше сотні предметів. Вона містить малярство, графіку, скульптуру, колажі. Кожен твір несе у собі глибокоособистісний погляд автора на мистецтво та сучасний світ, його стилістично-пластичні пошуки та відкриття.

Композиційно виставка становить метафоричну сув’язь духовного та інтелектуального потенціалу різних культурних традицій: від абстракціонізму, експресіонізму до постмодерністичних експериментів.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев