У Луцьку внесли зміни до міського бюджету
Під час пленарного засідання 27 серпня депутати Луцької міської ради внесли зміни до бюджету міста.
Про це повідомляють у прес-службі Луцької міської ради.
Начальник управління фінансів та бюджету Лілія Єлова поінформувала присутніх про суть коректив, які пропонується внести в головний фінансовий документ Луцька.
Вона повідомила, що надається субвенція в сумі 2 528 695 грн на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов. Проте, за її словами, є проблеми у цьому питанні, адже відповідно до нормативно-правових документів вартість одного квадратного метра житла становить 6800 гривень. Лілія Єлова зауважила, що за цю суму у Луцьку придбати нічого не можливо.
Прокоментував цю ситуацію й міський голова Микола Романюк. Він зауважив, що ситуація складна, він розмовляв з представниками центральних органів влади з цього питання. За його словами, нині шукають шляхи виходу з цієї проблеми.
Лілія Єлова зазначила, що міський голова Микола Романюк ініціює збільшення грошової норми витрат на харчування дітей у школах до 10,4 грн. Тобто для учнів 1- 4 класів з міського бюджету платитимуть 7 грн та 3,4 грн, як і раніше, – батьки. Діти ж пільгових категорій і надалі харчуватимуться безкоштовно на суму 10,4 грн у день.
До кінця року на ці цілі планують спрямувати 2,8 млн грн. На вересень місяць необхідно 700 тисяч гривень, які й пропонується передбачити у міському бюджеті.
Також пропонується виділити 400 тисяч гривень на освітлення пішохідних переходів.
Пропонувалось депутатам передбачити у міському бюджеті й один мільйон гривень для ДКП “Луцьктепло” для проведення робіт з підготовки до нового опалювального сезону.
Міський голова Микола Романюк зазначив, що стан на ДКП “Луцьктепло” складний. До цього призвело ряд чинників. Зокрема, й різні коливання у трудовому колективі.
Він зазначив, що підприємство має борг у розмірі 23 мільйона гривень. НАК “Нафтогаз” категорично відмовляється відновлювати постачання газу через заборгованість. Аналогічна ситуація й з іншими містами України. Микола Романюк зазначив, що з початку року спожито газу більше, ніж на 100 мільйонів гривень, а заплатили 130 мільйонів. За його словами, було погашено заборгованість минулих років. Міський голова зазначив, що, на жаль, люди не платять за надані їм послуги.
Автор статті: Олег Горох