У Луцьку відродять древню професію

news

З нагоди 930-річчя Древнього Лучеська у місті відроджується професія луцького кликуна, а отже повертається давня традиція «кликання» та інформування лучан.

Про це повідомляють у прес-службі Луцької міської ради.

Відтепер щодня о 12.00, а у вихідні та святкові дні о 12.00 та 19.00, луцький кликун із В’їзної вежі Луцького замку сповіщатиме городян про те, що у місті все добре, а також виголошуватиме інформацію про важливі події, що відбуваються у місті.

23 серпня 2015 року на 19.00 усіх охочих запрошують на Замкову площу, де прочиниться брама часу і можна буде почути голос Древнього Лучеська.

Історична довідка. В епоху Середньовіччя кликун повідомляв населенню найрізноманітнішу інформацію: про вшанування уславлених полководців, про прибуття в місто чужоземних послів, про чергову роздачу хліба або грандіозну циркову виставу, про виклик громадян у суд, про винесення вироків і виконання страт тощо. Будь-яка важлива юридична справа підлягала «обволанню» кликуном у людних місцях. У Луцьку ж кликуни, окрім іншого, стояли на нічній варті в замку та «кликали» – постійно перегукувалися, а в разі пожежі чи нападу ворогів били на сполох. Саме ритуал «кликання» обумовив появу місцевої назви – кликун.

0 Комментариев