У Луцьку відкриється фотовиставка, присвячена героям-полякам

news

1 вересня о 19.00 у Кафедральному костелі Святих Апостолів Петра і Павла в Луцьку відбудеться відкриття документальної фотовиставки «Самаритяни з Маркової».

Про це пише Монітор Волинський.

Експозиція присвячена героям-полякам, які віддали свої життя, рятуючи євреїв під час окупації Польщі нацистами в період Другої світової війни, зокрема трагічній історії родини Вікторії та Юзефа Ульмів. Доля цієї сім’ї стала основою створення в селі Марковій, де колись проживали Ульми, Музею поляків, котрі пожертвували своїми життями, намагаючись врятувати євреїв у часи Другої світової війни.
Організатори проведення виставки: Кафедральний костел Святих Апостолів Петра і Павла та Генеральне консульство РП у Луцьку.
Довідково: У 1939 р. у Марковій мешкали близько 120 євреїв. Улітку та восени 1942-го більшість із них розстріляли німці. Частину євреїв, незважаючи на загрозу смертної кари, сховали в себе сусіди-поляки. Одними з таких були Ульми. Попри те, що самі мали шестеро дітей, вони приютили під своїм дахом ще дві єврейські родини: Ґольдманів та Шаллів. У 1944 р. на Ульмів донесли німецьким поліцаям. 24 березня того ж року сім’ю Ульмів та євреїв, яких вони переховували, розстріляли. Загинули не лише Юзеф та Вікторія, яка перебувала на дев’ятому місяці вагітності, а й усі їхні діти. Найстаршій доньці Ульмів, Станіславі, було 8 років. У 1995 р. Вікторію та Юзефа зарахували до Праведників народів світу, а в березні 2016 р. у Марковій відкрили Музей поляків, які відчайдушно рятували євреїв та заплатили за це власними життями.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев