У Луцьку відкрилась виставка чорно-білої графіки. ФОТО

news

У Луцьку в  антикафе Innerspace  відкрилась виставка чорно-білих графічних робіт під назвою “G15” Насті ГОРОБЕЦЬ. Про це пише “Слово Волині”.

Студентка Інституту іноземної філології СНУ, яку в Луцьку знають також як талановиту акторку театру “ГаРмИдЕр”, навчалась у художній школі Рівного 9 років. “Слову Волині” на відкритті виставки вона розповіла, що графіка ніколи не була самоціллю чи профільним предметом під час навчання, але завжди подобалась чіткістю і тим, що вимагає особливої точності й, водночас, легкості.
“З іншими кольорами поки почуваюся не так певно, як із чорно-білим вирішенням, — розповіла Настя. — А з чорним я немов одне ціле. Люблю його”.
Тож “G15” — це не що інше, які зашифрована кількість робіт, а також перша літера слова “графіка” (від англійської  “graphics”) та прізвища Насті.
Молода художниця зізнається, що свідомо не підписувала жодну із робіт. Річ у тім, що минулого року в  Галереї мистецтв її графіка вже була представлена на суд глядача. Але з`вилося кілька нових робіт, які концептувально доповнювали вже створені, тож, перш їх скласти до свого архіву, Настя вирішила їх виставити ще раз.
“Мені не хотілося розшифровувати зображене, підказувати якісь сенси чи натякати, — каже художниця. — З досвіду минулого року стало зрозумілим, що кожен побачить там своє. Що тільки там не бачать. Часом це і для мене самої відкриття”.
Кожна із таких робіт, коли потрібно залишати ідеально біле тло, і чіткі лінії та багато дрібних деталей, вимагає великої концентрації, цілковитого занурення в матеріал і абсолютної акуратності.  Адже можна, уже завершуючи роботу, зробити необережний рух, поставити крихітну й недоречну пляму, а потім думати, чи давати їй нове “життя”.  Така робота, до слова, є  на цій виставці.
Свої картини Настя Горобець творить гелевою чорною ручкою у вільний час. Тож у натхнення, каже, вірить не завжди. Головне — почати, а далі час зникає.  Роботи в художниці охоче купують. Але оригінали вона не продає: може виконати копію на замовлення чи свторити нову.
Серед улюблених художників – майстри деталізації на полотнах — Ієронім Босх та Пітер Брейгель.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев