У Луцьку відбулося грандіозне відкриття магазину мережі цифрової техніки КТС
23 – 24 вересня у м. Луцьк по вулиці Лесі Українки, 33 відбулося відкриття магазину цифрової техніки КТС, яке містило в собі насичене та неординарне святкування!
Гості свята мали можливість відчути неповторну атмосферу від учасників найпопулярніших комедійних телепрограм Миколи Капішона та Віктора Розового. Шалені знижки , розіграш цінних призів, а також спілкування з Сергієм Пастушенком справило неабияке враження на відвідувачів. З чим охоче з вами хочу поділитись:
Розкажіть про вашу мережу – ким і коли вона була створена?
Це був 2002 рік і місто Рівне. Специфіка нашого міста – це ринок. Всі щось купують та продають, займаються всім та роблять все. Такий собі комерційний тренд. Вже в той момент налічувалося десятки магазинчиків, які торгували технікою у будь-який спосіб. У одній точці ти міг придбати дискети, зібрати ПК та отримати швидку консультацію як воно працює. Наш формат був аналогічним. Але ми грали на випередження. Були налагоджені хороші партнерські стосунки з різноманітними постачальниками комплектуючих. Коли приходила сім’я та обирала ПК, ми швиденько виясняли потребу, робили замовлення та вже через декілька днів пояснювали як працює “ця машина”. Ще тоді ми розуміли цінність часу, адже якщо клієнт не отримає бажане сьогодні, то цю потребу зможуть вирішити десятки інших. На жаль, ми не облікували час, коли ми так швидко виросли. У нас не було візії, місії і інших бізнесових штук. Ми просто любили, те що робимо. І прагнули робити це швидко та якісно. У нас були певні переконання, які стали основоположними для нашої філософії. Сьогодні це модно називати цінності :) Ми просто робимо все по-домашньому, як для себе! Відтак, на розвиток компанії вплинули самі клієнти. Вони почали повертатися, розповідати друзям, таке собі сарафанне радіо. Сьогодні retention rate (поверненість клієнта) становить близько 65%. Так ми поступово формували свою репутацію, хлопців, що мають експертність у техніці.
Що представлено в асортименті?
Ми, на відмінну від “велетнів рітейлу”, дуже сфокусовані. У нас ти не обереш пилосос, памперси чи палатку. Ми чітко рухаємося у своїй ніші. Сьогодні у асортименті представлені мобільна група товарів (смартфони, планшети), ІТ група (ноутбуки, ПК, принтери), окремо виділяємо техніку Apple, по якій нещодавно, отримали офіційну авторизацію від Apple. Найбільшу увагу на даний момент, приділяємо аксесуарній групі, адже саме якісні та цікаві аксесуари роблять процес користування ґаджетами повноцінним. Звичайно у нас налагоджені хороші партнерські стосунки з ключовими гравцями ринку (серед вендорів). Сьогодні все життя обертається навколо смартів: робочі процеси, хобі, відпочинок. Для повноцінного використання девайсів нам необхідні зручні навушники для бігу чи будь-якого іншого спорту (до речі, це зараз досить трендова штука поруч із сироїдством), портативні акумулятори на випадок відряджень чи мітингів, безпровідні колонки для відпочинку, кабелі синхронізації та передачі даних тощо. Всі ці “дрібні речі” формують повний комплекс для клієнтського досвіду. Саме тому для нас важливо щоб кожну річ можна було протестувати, відчути на дотик.
Що з себе представляє концепція Shop in Shop?
Це вільний простір, який лаконічно переходить із зони основних пристроїв у зону аксесуарів. Основна суть: це доступність товарних груп. Поясню, що саме маю на увазі. В середньому повторна покупка смартфону відбувається протягом 1,5 року. Але для “закриття гештальту” по функціоналу необхідно ще додаткові аксесуари (про логіку розповім трішки пізніше). Відтак, ми звернули увагу, що покупка аксесуарної групи здійснюєтся здебільшого спонтанно і під впливом певних емоцій. Саме тому, дана концепція покликана їх дарувати. Для нас важливо, щоб аксесуари подавалися в стилі фешн: це приваблива викладка, кольорова гама, “спокусливий матеріал”, і ще епітетів, якими можна описати просто класні акси! Коли конкуренти коцентруються на чорних та білих кольорах, то ми все ж хотіли б мати на виході симбіоз із фешн індустрією. І найважливіше, це доступність для тестування. Усі кабелі, зарядки чи будь-що інше доступне у відкритій викладці, для того щоб клієнту було зручно обрати не лише по технічним параметрам, але й по тактильним та візуальним відчуттям.
Як прийшла ідея нової концепції?
Shop in Shop – це робоча назва нашого проекту. Так склалося історично, що у Тернополі окрім торгового залу у нас був сервісний центр. Але після розгляду кількості звернень та оптимізації логістики, ми зрозуміли, що дане приміщення можемо використати під інші цілі. Ми завжди хотіли створити такий собі «блакитний океан», поєднати дві течії: щось класичне на ринку та кардинально інше, своєрідний «зіґ заґ». Під впливом глобальної тенденції розвитку українського феш рітейлу, який сьогодні приклав великих зусиль для розвитку свого клієнта, ми просто стрибнули у цю хвилю і почали пробувати. Ми не проводили довжелезні анкетування чи вже застарілі фокус-групи, ми просто одягали футболки продавців, консультували клієнтів і зрозуміли, що ця точка болю досі не вирішена. Коли ти обираєш смартфон – ти раціонально здійснюєш відбір, що ж стосується аксесуарів, то тут все складніше.
Чи плануєте оновлювати усі магазини мережі? Звідки залучатимете на це інвестиції?
Звісно ми маємо бажання зробити ребрендинг цілої мережі, але тут варто прийняти рішення щодо глобальної зміни локації вже існуючих магазинів та релевантний підбір майбутніх. Сьогодні КТС представлений як в районних центрах, так і в обласних. Це спричинило різноманітність форматів мережі. Що ж до інвестицій, то тут відповідь дуже проста. Ми розвиваємося лише за рахунок власного капіталу. Це дозволяє тверезо оцінювати інвестиційні вкладення у розвиток та масштабування.
В релізі ви писали про електронні цінники та намір відмовитись від «паперового офісу». Що малось на увазі?
Сьогодні досить дивно, якщо ти працюєш на сфері цифрового рітейлу, але й досі використовуєш класичні методи документообігу. Перевести всю компанію на е-врядування досить затратно, не лише фінансово, але й проект потребує залучення великої кількості людиногодин. Наші відділ розробки та автоматизації працює по системі Scrum, тому кожен проект оцінюється згідно пріоритетності. Тому ми вирішили розпочати інновації з наших магазинів, як додаткову точку диференціації. Команда створила невеличке програмне забезпечення, яке встановлюється на смартфони та планшети. Так як для нас важлива омніканальність, точкою відліку та змін є наш сайт. Вся інформація про модель, технічні характеристики, акційні позиції та розстрочки витягується з сайту.
Як ви розвиваєте персонал? Розкажіть про Академію КТС
Наразі ми регіональна компанія з центральним офісом у м. Рівне. Саме тому Академія територіально знаходиться у Рівному. Ми розуміємо обмеженість людських ресурсів, саме тому розробили програму навчання для стажерів на базі створеного ресурсу Hogwards. Тут ми передаємо наші цінності, навчаємо системі роботи, розповідаємо про новинки тощо. Для нас дуже важливий розвиток, адже ринок вкрай мінливий. Наші менеджери систематично відвідують управлінські курси найкращих бізнес шкіл України, продавці – залучаються до академій-партнерів. Академія КТС також розробляє, впроваджує та контролює виконання стандартів. Такий собі крутий симбіоз. Зараз працюємо над внутрішнім проектом по залученню ТОП-менеджерів як однієї із систем мотивації. Це короткотривалі мітінги, де працівники розказуватимуть про свій шлях успіху у компанії: про перемоги та невдачі. Адже ми розуміємо, що вся управлінська ланка – це колишні продавці та менеджери середньої ланки.
У чому полягає співпраця КТС із Київстар? На яких умовах?
Ми працюємо з Київстаром вже більше року. За цей період найцінніше що є, це партнерські стосунки. Адже сьогодні вкрай важко не тільки відібрати “правильних” працівників, але й налагодити партнерство з близькими по цінностях партнерами. Якщо дивитися більш глибше, монобрендові магазини дозволяють швидко масштабувати ТТ. В той же час партнер-оператор зацікавлений у продажі девайсів, а це вже наша компетенція.
Як змінився товарообіг в першому півріччі 2017-го в порівнянні з аналогічним періодом минулого року?
Для нас важливо бути “в ринку” та відслідковувати глобальні тенденції. Відтак, згідно з даними GFK ринок розвивається та показує оптимістичні тенденції. Ноутбуки та декстопи впевнено відновлюється. Планшети пройшли свій пік та сильно уступають мобільним пристроям, популярність яких зросла майже в три рази. Що ж до даних КТС, то в порівнянні з першим півріччям 2016 ріст відбувся близько 30% по фокусним товарним категоріям. Досить прогнозованим став спад продажів планшетів А брендів, так як на сьогодні цю нішу повноцінно закривають смартфони-флагмани, а враховуючи на стратегічне бачення компанії про розвиток саме А брендів, дана товарна категорія поступово вимирає.
Чи зростають онлайн-продажі у вашій мережі?
Вже більше ніж рік, як ми оновили наш сайт (ktc.ua). Зараз займаємось оптимізацією та новим наповненням, адже розуміємо що якість контенту впливає на “воронку продажів”. За цей рік інтернет продажі зросли у 3 рази. Очікуємо, що після повноцінної реалізації технічних завдань цей показник виросте ще у декілька разів.
Яка позиція зараз в КТС на ринку?
Ми і досі вважаємо себе регіональною компанією. Для нас важливо утримати фокус. Розуміючи бажання бути омніканальними та запуск інтернет-сайту ми тихенько виходимо на український ринок. Але сьогодні для нас важливіше більш якість, ніж об’єми. Якісна складова аналітики, відгуки про мережу (до речі на Hotline ми впевнено утримуємо рейтинг 8,7) це ті речі, які дозволяють бачити, що ж відбувається з нашим клієнтом. Для нас важливо працювати на його повернення ніж на напрацювання “одноразових” покупок.
Як змінюються в останні роки вподобання споживача?
Глобальні ринки йдуть до спрощення усіх процесів. Це створює причинно-наслідкові зв’язки у зміні споживчої поведінки. Сьогодні клієнти вже не йдуть за технічними характеристиками, вони обирають категоріями «стиль» та «бренд». Вже не важливим є кількість ядер та як вони впливають на операційну роботу пристрою J Техніка стає лише лакмусовим папірцем певної приналежності. Весь світ – це персоналізація. Пропала логіка ноутбук «для сім’ї», тепер обирають: дитині в школу чи університет, для роботи чи геймінгу. Ми всі рухаємося у чітке позиціювання.
Які сьогодні тенденції і перспективи на ринку цифрової техніки та ґаджетів в Україні?
Ми часто відвідуємо закордонні виставки та різноманітні цифрові івенти. Глобальним світовим трендом є “розумний будинок”. В Україні ця сфера тільки зароджується. Яскравим прикладом є розвиток сфери девелопменту, де забудовники починають застусовувати “розумні інновації” для облаштування квартир. Хтось із “великих” сказав, що люди часто переоцінюють інновації у короткій перспективі і недооцінюють у довгій. Хоча аналізуючи статистичні дані аналітичних агенцій – розумний будинок, віртуальна реальність та ігровий спорт – це футуристичні тренди.
Ваші плани на розвиток?
Наразі для нас дуже важливо стандартизувати внутрішню роботу, щоб клієнт зміг отримати комплексне рішення за короткий проміжок часу. Ми не плануємо кардинально розширювати асортимент та перетворюватися у маркет-плейс. Стратегічно важливо вийти на всеукраїнський ринок, подолавши амплуа регіональної компанії та закріпитися у ніші спеціалістів, котрі спеціалізується на “хардварних скілсах.”
Автор статті: Iryna Hupalo