У Луцьку від стресів лікують арт-терапією*. ФОТО

news

На столі лежить чистий аркуш. Білий-білий… Він ще не знає, що на нього покладена відповідальна місія – стати віддзеркаленням душі. Незабаром лініями окреслюватиметься весь внутрішній світ: любов, мрії, надії, переживання, страхи…

Кожна дитина приходить в цей світ чиста, як той аркуш. І від того, що ми (батьки, вчителі, оточуючі) на ньому намалюємо, залежить, якою вона виросте. Палітра кольорів, яку ми тримаємо у руках, здатна творити чудеса. І навіть, якщо якісь лінії, в силу певних обставин, намалювалися темним кольором, їх можна замалювати яскравим. Головне, знати, як це правильно зробити.

У арт-студії «ПЯТЕРНЯ» (яка діє у Луцьку вже більше 15 років) сформувалася професійна команда вчителів, під керівництвом Тетяни Мялковської, які уміють розгледіти багатий внутрішній світ кожного свого учня, доповнити його, а інколи – й скорегувати. Програма занять побудована на культурно-духовному й естетичному розвитку з елементами емоційного психологічного тренінгу, арт-терапії, що сприяє врівноваженню та заспокоєнню дітей. Відбувається корекція поведінки.

“Арт-терапія, – пояснює пані Тетяна, – це засіб вільного самовираження і самопізнання, що допомагає зрозуміти й оцінити свої почуття, спогади, образи минулого, відновити життєві сили і навіть досягти психоемоційного зцілення. Адже символічні образи – це спосіб вирішення внутрішньо-психічних конфліктів. Малювання і робота з образами дозволяє візуалізувати підсвідомі блоки і замінити їх на позитивні асоціації. Арт-терапія допомагає боротися і виробити необхідні комплекси для подолання негативних емоцій. Саме тому, я вирішила вивчити цей метод досконало (закінчила Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова й здобула спеціальність арт-терапевта. Сьогодні активно застосовую його на базі «ПЯТЕРНІ»”.

Своє життя Тетяна Мялковська присвятила художньому мистецтву й допомозі дітям, підліткам, молоді і навіть дорослим розвиватися, творити красу і цим змінювати себе та увесь світ, наповнювати кожен день різними барвами й відтінками. Її дітище – арт-студія «ПЯТЕРНЯ» – знаходиться в приміщенні «Галереї мистецтв» спілки художників на вул. Лесі Українки, 24а (050-54-39-824). Щодня з 9 до 20.00 збирає у своїх стінах учнів віком від 4 до 17 років для занять. У міні-групах (до 10 осіб), діти створюють твори мистецтва в найрізноманітніших техніках, жанрах та стилях. Також проводяться заняття для дорослих з арт-терапії та хобі-класи для розвитку креативного мислення. Більше року пані Мялковська втілює в життя благодійний реабілітаційний проект для ветеранів АТО та їх сімей. Отримати позитивні емоції, нові враження, знання та навики допомагають також пленери, літні та зимові дитячі табори, семінари й арт-терапевтичні практики для дорослих, що проходять в Карпатах, на Світязі, у Києві, а також за кордоном (у Польщі, Болгарії). Для тих, хто прагне присвятити своє життя художньому мистецтву й здобути відповідний фах, проводяться заняття з підготовки до вступу у навчальні заклади Києва, Львова, Варшави, інші. Щорічно організовуються виставки дитячих робіт,  та персональні щосеместрові перегляди академічних завдань, а також продаж картин в віртуальній галереї. Арт-студія «ПЯТЕРНЯ» розігрує щотижня призи та щомісяця сертифікати безкоштовного курсу місячного занять!

Поряд з Тетяною Мялковською, з дітьми працюють професійні художники Галина Черниш, Наталія Кумановська, Марина Ракитянська та асистує  молода художниця Марією Рубель.

Кожен, хто бере в руки чистий аркуш і готовий вилити на нього душу, має шанс змінитися!

 

 

ДОВІДКА

Ім’я Тетяни Мялковської уже давно відоме не лише в Луцьку, а й далеко за його межами. Її знають як відому художницю, члена Національної спілки художників України, педагога, психолога-реабілітолога та арт-терапевта. А ще вона громадська діячка, очільниця громадської організації «ПЯТЕРНЯ», організатор парафіяльної художньої студії при монастирі Святого Василія Великого. Тетяна Мялковська ініціювала чимало соціально-мистецьких, доброчинних проектів, організовувала художні аукціони на підтримку Майдану, на збір ліків для поранених воїнів та для потреб дітей.

Вона – автор більш як півтисячі картин, учасниця більше тридцяти міжнародних та персональних виставок. Створила дизайн понад двадцяти закладів громадського харчування та дитячих центрів.

У нас шукають: Арт-терапія Луцьк, художні студії Луцьк, дитячі гуртки Луцьк

0 Комментариев