У Луцьку в тролейбусах працюватиме система озвучення для незрячих

news

Озвучувати зупинки у луцьких тролейбусах відтепер буде автоматизована система. Ознайомлення з системою озвучення зупинок громадського транспорту для людей з вадами зору відбулося сьогодні, 13 жовтня. 

Про це повідомляє Волинська правда.
Система внутрішнього та зовнішнього озвучення зупинок громадського транспорту відтепер працює у двох луцьких тролейбусах. Це – автоматичне озвучення, під час якого на кожній головній зупинці міста (зазначимо, зупинки «на вимогу» не озвучуються) повідомляється номер маршруту та головні вулиці, якими він пролягає. Автор ідеї – активіст Волинського осередку ВМГО інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук. Чоловік, який займається ІТ-технологіями, взяв участь у конкурсі від Луцької міської ради, відповідно до рішення «Про Програму підтримки ініціатив жителів міста Луцька на 2015-2017 роки». Так, проект щодо озвучення зупинок громадського транспорту для незрячих став одним з 12 кращих і отримав на реалізацію 50 тисяч гривень.
Нині у Луцьку лише два тролейбуси, у яких встановлена така система озвучення. Втім, найближчим часом у міськраді обіцяють встановити відповідне обладнання і для решти тролейбусів. Щодо маршрутних автобусів, то їх доля доки невідома – для їх оснащення необхідні кошти, які у місцевому бюджеті доки не передбачені.

Самі ж представники Волинського осередку ВМГО інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» відзначають: на таке озвучення чекали давно. До прикладу, у сусідньому місті Рівне така система працює не один рік. З її допомогою незрячі мешканці міста мають можливість користуватися громадським транспортом безперешкодно.

 

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев