У Луцьку – урочистості з нагоди 25-річчя центру профілактики та боротьби зі СНІД. ФОТО

news

З нагоди 25-річчя діяльності центру профілактики та боротьби зі СНІД в Палаці культури міста Луцька відбулися урочистості. Головний лікар закладу Олена Макаренко розповіла присутнім про діяльність закладу та ситуацію з ВІЛ-інфекції у Волинській області.

Про це повідомляє прес-служба Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІД був створений одним із перших в Україні. Ось уже чверть століття двері закладу відкриті для людей, які отримали підтвердження ВІЛ-позитивного статусу. Тут не лише надають медичну, психосоціальну допомогу, проводять діагностику, консультують, а й здійснюють заходи, спрямовані на запобігання поширення ВІЛ-інфекції та СНІДу в області.

Так, зі слів головного лікаря станом на 1 січня в області виявлено майже 5 тисяч ВІЛ-інфікованих осіб, з них в області проживає 2330 людини. Під медичним наглядом перебуває 2047 інфікованих. Серед них 37 дітей і 7 підлітків.

“Це захворювання, на превеликий жаль, нікуди не дівається. Ми живемо в просторі де є ВІЛ-інфекція. Нам потрібно навчитися з нею місцями дружити, де воювати, а інколи просто сприймати. Ми повинні вирішувати питання так, щоб це було якнайкраще для населення і для людей яких особисто торкнулася ВІЛ інфекція/ СНІД”, – звернулася до підлеглих Олена Макаренко.

Працівників центру привітали колеги з Луцька та інших міст, представники місцевої ради, партнери. Для організації заходу Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» надав фінансову допомогу.

“Дякуємо вам за щоденну, відповідальну і таку потрібну для всієї волинської громади роботу, – звернувся з вітальним словом заступник голови правління Фонду Орест Маховський. – Бажаю, щоб у вас завжди була можливість розвивати й удосконалювати центр. Купувати нове необхідне обладнання та матеріали, підвищувати кваліфікацію персоналу. Міцного здоров’я усім працівникам, добра та мирного неба над головою”.

0 Комментариев