У Луцьку тріо відомих поетів додали святкової енергії «100 Вт»

news

Троє відомих поетів приїхали до Луцька, аби взяти участь у святкуванні п’ятої річниці культурного обєднання «100 Вт». Юрій Матевощук, Іван Байдак та Дмитро Лазуткін віршами та книгами привітали мистецьку організацію із Днем народження. Дійство відбулося 19 вересня у галереї «Арт-кафедра» розважального комплексу «Адреналін-сіті».

Перед початком заходу присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих борців за незалежність України.
Після цього до гостей свята звернувся резидент «100 Вт» Володимир Столярчук, який закцентував на тому, що потрібно боротися із пропагандою, яку українцям намагаються «вбити» у голови. Представляючи кожного із поетів, очільник культурного об’єднання  зауважив, що кожен із них несе свій меседж для людей.

Першим Володимир Столярчук  запросив до слова тернопільського поета Юрія Матевощука. Юрій привіз до Луцька відразу дві книги –  «Провінційний роман» Корнеля Філіповича у власному перекладі з польської та поетичну збірку «Метрополь». «Байдак та Лазуткін презентуватимуть по одній книзі, а я трішки менш відомий, тому презентуватиму дві», – пожартував тернополянин. Згадав Юрій Матевощук і про єдиний ляп у своєму перекладі твору: «Була в мене одна неточність. Я не зовсім правильно переклав назву страви. Вийшов невеличкий ляп, але це все одно було м’ясо».

Презентував Юрій Матевощук і поетичну збірку «Метрополь», де «для кожного настрою знайдеться свій вірш». Багато поезій у збірці присвячені другу дитинства митця, який зараз воює за українську незалежність. Є у книзі і ліричні вірші про кохання

Після Юрія Матевощука до слова запросили його співавтора у створенні збірки «Люди погоди» – Івана Байдака, який презентував книгу «Fullpackage». За словами автора, книга є  «антикризовою», бо у ній об’єднані роман «особисто Я особисто Тобі», книга оповідань «Рольові ігри» та новели. Презентував Іван Байдак і ще не опублікований уривок прози, написаний незадовго до літературного дійства.

Естафету від Івана Байдака перейняв відомий столичний поет – Дмитро Лазуткін. «Секс-символ української поезії» приїхав до Луцька вже втретє. Володимир Столярчук зізнався присутнім про те, що під час першого візиту до Луцька Дмитро Лазуткін дав новий подих культурному об’єднанню , переконавши резидента організації продовжувати діяльність «100 Вт». Після цього Дмитро Лазуткін встиг ще раз побувати у Луцьку, а культурне об’єднання «100 Вт» віднайшло свій ренесанс.

Дмитро Лазуткін представив лучанам збірку поезій «Червона книга». Автор зізнався, що вважає написання прози більш легкою справою, ніж створення поезії. Після цього Дмитро Лазуткін прочитав присутнім декілька свої поезій.  Припав до смаку глядачам,  сповнений іронії та гумору, вірш на соціальну тематику – «Тріатлон». На завершення свого виступу автор продекламував гостям свята поезію «Така спокуслива», що була покладена на музику і виконується популярним гуртом «Kozaksystem».

Коли закінчився виступ поетів, слово взяли друзі Володимира Столярчука, які протягом 5 років долучалися до проектів культурного об’єднання. «За ці 5 років все змінилося, але є Вова і ми йому за це дякуємо» – заявила журналістка Анна Поліщук-Єкименко, вручивши резиденту «100 Вт» святковий торт. Фінальним акордом дійства стала традиційна автограф-сесія та фото із улюбленими авторами.

0 Комментариев