У Луцьку стартувала робота над інклюзивною музичною виставою “У чужому пір’ї”. Уже восени відбудеться прем’єрний показ

news

Цей проєкт реалізовуватиме громадська організація “Інклюзивні студії” спільно із культурно-мистецьким центром “Красне” за підтримки Українського культурного фонду.

Вистава буде дитячою. Участь у ній братимуть близько 20 дітей, серед яких будуть і діти з інвалідністю (із синдромом Дауна та ДЦП).

“Наша громадська організація сконцентрована саме на тому процесі інтеграції і соціалізації дітей з інвалідністю з використанням творчого підходу. В нас були уже вистави, які були побудовані на взаємодії. Будь-яка інклюзія не може відбуватися без безпосереднього контакту людей. Такі взаємодії яскраво показують, як у дітей-учасників змінюється відношення до дітей з інвалідністю”, – розповіла голова ГО “Інклюзивні студії” Наталія Шнит.

В основі вистави під назвою “У чужому пір’ї” лежатиме однойменний твір драматургині Марійки Підгірянки.

“Я маю зізнатися, чому саме цей матеріал ми обрали для роботи. Із п’єсою Марійки Підгірянки я познайомилася ще у шкільні роки, у 5-му класі. Запала вона мені в душу. З іншого боку це дуже добра історія”, – ділиться режисерка Алла Доманська.

У тексті п’єси чимало говориться про любов до рідного краю, тож вистава має також і національно-патріотичне спрямування.

Оскільки вистава буде музичною, то передує серйозна робота над аранжуванням. Цей напрям вестиме співачка, директорка культурно-мистецького центру “Красне” Алла Опейда.

“Сама п’єса базується на народному мелосі. Тож я думаю, що у вистави буде гарне музичне оформлення. Текст, який писала Марійка Підгірянка, базується на українських народних піснях. Однією із цих пісень найкращою є авторська, дуже-дуже давня пісня “Чом, чом земле моя..” – розповіла Опейда.

Прем’єрні покази вистави відбудуться у Луцьку в жовтні. Проте також організатори хочуть показати її більше, а також запропонують ввести виставу до репертуару якогось із театрів.

Щоб дізнаватися актуальні новини про хід проєкту, підписуйтеся на сторінку ГО “Інклюзивні студії” у Facebook.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев