У Луцьку “шукали порозуміння” волиняни та представники Сходу України. ФОТО

news

26 вересня у Луцьку стартував проект «Схід і Захід: єдність шляхом культурної інтеграції». Реалізовує його ініціативна група лучан «Активні громадяни» за сприяння Британської Ради в Україні та СГО «Молодіжна платформа».

Про це повідомляють організатори.

Координатор проекту та учасниця громадської організації «Переселенці Криму та Донбасу» Ольга Петрова розповіла, що мета проекту – сприяння міжкультурній комунікації та порозумінню між волинянами та представниками Сходу України, зміцнення національної єдності, а також руйнування певних стереотипів, що побутують сьогодні в суспільстві.

«Ми багато зробили для цього проекту, бо хочемо показати людям, які ще не надто знайомі з історією західної України і тільки нещодавно приїхали жити на Волинь, що тут таки є чим цікавитися, є до чого долучатися і з чим знайомитися. Ми хочемо, щоб цей проект допоміг вам відчути себе справжніми волинянами», – розповіла Ольга Петрова.

Заходи першого дня проекту відбулися в Арт-кафедрі галереї сучасного мистецтва (спортивно-розважальний комплекс «Адреналін Сіті»). Зокрема, переселенці, що тепер мешкають у Луцьку, мали змогу послухати лекцію кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри документознавства та музейної справи СНУ ім. Лесі Українки Оксани Штанько. Історик розповіла такі факти з минулого Волині, які учасникам проекту важко було б віднайти у книжках. Зокрема, Оксана Штанько, окрім традиційного екскурсу в історію краю, розповіла, чому Луцьк та Волинь мають саме такі назви, чому святий Миколай – покровитель міста, як у Луцьку колись карали злочинців, а також захопливу історію кохання Любарта Гедиміновича.

Після лекції на історичну тематику для учасників організували екскурсію спортивно-розважальним комплексом «Адреналін Сіті», в межах якої познайомилися з галереєю сучасного мистецтва та музеєм технічного прогресу. Окрім того, учасники проекту мали можливість проведення спільного дозвілля під час гри в боулінг.

«Я хотел бы поблагодарить организаторов проекта за столь насыщенное проведенное время, который с первой минуты и до завершения сегодняшнего дня не дал ни на минуту заскучать. Организация проекта со всеми мероприятиями которые были в этот день проведены на высшем уровне, я не ожидал, что этот проект будет настолько интересным. Большая благодарность тем людям, у кого родилась идея, всем кто поддержал ее и тем, кто реализовал ее. Я думаю таких мероприятий должно быть больше. Уверен, что следующие дни проекта будут еще лучше, еще насыщенее и интересней. Спасибро вам большое что вы это делаете», – відгукнувся про проект учасник Валерій Петров з Луганська.

Нагадаємо, що, окрім першого дня, в межах проекту організатори впродовж декількох тижнів реалізують ще 3 ініціативи: виїзну одноденну екскурсію маршрутом «Луцьк – Дубно – Тараканів» (3 жовтня), українські посиденьки з дегустацією волинської кухні та мотивами фольклору (музей історії сільського господарства Волині, село Рокині, 10 жовтня), похід до Волинського обласного краєзнавчого музею (17 жовтня).

Зауважимо також, що участь в проекті цілком безкоштовна, а витрати оплачує Британська Рада в Україні та інші спонсори, яких вдалося залучити організаторам.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев