У Луцьку шахраюють псевдобанкіри та псевдополіцейські

news

На лінію 102 систематично надходять виклики про шахрайство через засоби телефону та інтернету. Патрульна поліція опрацьовує кожен виклик та застерігає громадян бути більш обачними та не довіряти стороннім особам. Про це йдеться на сторінці Луцької патрульної поліції у Фейсбуку.
Зокрема, поширеними є випадки, коли до людей телефонують нібито представники банку, пропонують перерахувати кошти на їхні кредитні картки або розповідають про блокування карток. Таким чином, під приводом надання допомоги у перерахунку чи розблокуванні, дізнаються всі дані карток та отримують кошти громадян шахрайським способом. Здебільшого, це відбувається під час телефонної розмови, коли люди надають інформацію про зміст смс-повідомлень псевдопрацівникам банку.
В одному з випадків шахраї виманили гроші особисто. Зокрема, до жінки зателефонували на стаціонарний номер та повідомили, що її син скоїв смертельне ДТП. Шахраї представились працівниками поліції і повідомили, що посприяють у непритягненні сина до кримінальної відповідальності, якщо жінка заплатить значну суму коштів. Таким чином, потерпіла передала особисто в руки шахраям 8 тисяч гривень та 300 доларів.
Ще в одному випадку 2 тисячі гривень виманили в чоловіка під приводом звільнення його племінника від кримінальної відповідальності за вчинення ДТП.
На лінію 102 надходив виклик і про те, що шахраї заволоділи коштами в сумі 6 тисяч гривень, які перерахував потерпілий під приводом продажу йому карток на паливо однієї з АЗС.
Щодо шахрайства в інтернеті, то тут найпоширенішими випадками є виманювання грошей через інтернет-магазини. Кілька повідомлень надійшло про те, що громадяни перераховували кошти за певний товар, який хотіли придбати, однак потім його так і не отримували. З шахраями зв’язку більше не було.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев