У Луцьку пропонують запровадити шанобливі звернення та День ввічливості

news

Депутат Луцької міської ради Аскольд Пекарський із ВО «Батьківщина» вніс проект рішення «Про впровадження шанобливого звернення у місті Луцьку» (пан, пані, панове).

Про це інформує Вголос.

 

«Для всіх працівників виконавчих органів міської ради, депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, керівників окремих комунальних підприємств, установ та організацій міста запровадити правило в службових та офіційних зверненнях під час звертання до окремої людини, групи, делегацій перед прізвищем або іменем (також у загальних зверненнях) застосовувати ввічливі слова пан, пані, панове», – йдеться в проекті рішення.

Окрім того, Аскольд Пекарський пропонує організувати у всіх закладах освіти проведення уроку мовної етики з історії походження звертання «пан» та «пані» й доцільності його використання в повсякденному житті.

Також депутат хоче, щоб 1 вересня запровадили День ввічливості.

«У цей день рекомендувати всім лучанам у звертанні між собою на роботі та в побуті добавляти ввічливі приставки на кшталт шановний(на), вельмишановний(на) та інші»,– додає у проекті рішення обранець громади.

Своєю чергою, користувачі мережі «Facebook» уже встигли «потролити» цю ідею.

«Маразм може крєпчать, тож у процесі обговорення додадуть уклін і реверанс. А можна в регламент зміни – щоб журналістам, які на сесії ходитимуть, руки цілували!» – пише волинська журналістка Ольга Булковська.

0 Комментариев