У Луцьку презентували виставу за романом Ліни Костенко

news

Львівські театрали представили альтернативний погляд на історію України та на постать одного з найвідоміших керівників держави – Богдана Хмельницького.

Майстерня українського театру «ҐЕРЦЬ» вперше виступає у Луцьку. Її керівник, режисер Данило Слюсар каже, що виступ у кожному місті відрізняється, як відрізняються сенси, що пропонує вистава, — йдеться на сайті Луцької міської ради.

Постановка у Луцьку була багата цікавими режисерськими прийомами. Так, головна героїня (Та, що відає) прийшла на спектакль через вікно філармонії, спустившись сходами з проспекту Волі. Жінка в чорному вела безперервний діалог із гетьманом, що потрапив у пастку історії та пастку власного сумління. Між тим героїня палила та постійно пересувалася приміщенням, інколи навіть між рядами глядачів, роблячи їх безпосередніми учасниками дійства.

Слова, палко вимовлені героєм Хмельницьким у монолозі, звучали як ніколи актуально, і стосувалися не присипаної пилюкою української історії, а буремного сьогодення та вічної української боротьби за свою незалежність:

«Ми воїни. Не ледарі. Не лежні.
І наше діло – праведне й святе!
Бо хто за що, а ми – за незалежність.
Отож – нам так і важко через те».

Історія, яка постійно триває у минулому і сьогоденні, та ризикує продовжитися у майбутньому. Історія зради і поразки, та історія шляху до нових перемог не залишила байдужим жодного глядача. Наприкінці вистави всі вони могли залишити свої відгуки у привезеному львів’янами чорному блокноті.

Режисер театру Данило Слюсар каже, що у їхньому репертуарі є ще чимало цікавих робіт, і вони хочуть чим швидше показати їх вдячній волинській аудиторії.

Організатор заходу у Луцьку – мистецьке об’єднання «стендаЛь».

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев