У Луцьку презентували студію друку шрифтом Брайля

news

Сьогодні у Луцьку відбулася презентація студії друку шрифтом Брайля. 

Голова Волинського обласного осередку ВГО “Генерація успішної дії” Віталій Ткачук зауважив, що видавництво книг шрифтом Брайля дуже актуальне питання. За його словами, незрячі хочуть також читати сучасну літературу, довідкові видання, дитячі книги. Він зауважив, що особлива потреба у таких книгах у дітей, адже це дає їм змогу розвиватися, навчатися, здобувати знання, —йдеться на сайті Луцької міської ради.

Віталій Ткачук зазначив, що в Україні практично не видаються літератури шрифтом Брайля. За його словами, є лише одна друкарня при УТОС у Києві. Однак, наголосив, вони не хочуть друкувати книг невеликим тиражем, а якщо й роблять, то собівартість дуже висока.

Тому Всеукраїнською громадською організацією людей з інвалідністю по зору “Генерація успішної дії” розпочато проект щодо придбання обладнання для друку книг шрифтом Брайля.

Волинський обласний осередок ВГО “Генерація успішної дії” виграв конкурс громадських ініціатив, який проводила Луцька міська рада. Вони отримали 45 тисяч гривень на купівлю спеціального принтера для друку книг шрифтом Брайля. Окрім того, допомогло багато спонсорів, благодійників та небайдужих людей.

Віталій Ткачук зазначив, що дуже добре, що такий принтер є, але його потужності не вистачить на друк великої кількості літератури. І от, власне сьогодні для присутніх продемонстрували перші дві книги, які надруковані не придбаному принтері. Зокрема, це “Волонтери. Мобілізація добра” та дитяча книга “Літо з Амазонками” Надії Гуменюк. Віталій Ткачук наголосив, що їх буде видано по 30 примірників.

Під час заходу міський голова Микола Романюк зауважив, що сьогоднішній захід є початком великої справи, яку розпочинають у Луцьку. “Надруковані перші книги шрифтом Брайля. Дуже шкода, що це аж на 25-му році незалежності нашої держави. Напевно, це мало би бути набагато раніше, – зазначив він. — Міська рада буде всіляко сприяти цьому. За результатами попередніх зустрічей, які проводив я і мій заступник Сергій Григоренко, обговорені нагальні питання”.

Також Микола Романюк зазначив, що у бюджеті на 2017 рік буде передбачено близько 50 тисяч гривень на витратні матеріали для друку книг, подякував усім, хто допоміг у придбанні обладнання, та побажав успіхів у цій нелегкій справі.

Віталій Ткачук розповів, що без допомоги керівника Центру хірургії ока професора Загурського у Луцьку Тетяни Єремеєвої проекту з купівлі принтера для друку книг шрифтом Брайля не було б. За його словами, пані Тетяна виділила половину суми, яка була необхідна для придбання обладнання та підтримала їх починання.

Також допомогу надали Благодійний фонд “Волинь-2014” та компанія “Модерн-Експо”.

Допомогу у друці перших двох книг надала Волинська обласна друкарня. Її керівник Іван Синюк розповів, що в процесі виготовлення цих книжок виникло декілька гарних ініціатив і ідей. За його словами, планується, щоб кожна книжка, яка видаватиметься у друкарні, виходила ще й декількома примірниками шрифтом Брайля.

Також є ініціатива звернутися до інших видань, щоб вони частину літератури видавали шрифтом Брайля та до парламенту, аби таку ідею закрітипи на законодавчому рівні.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев