У Луцьку презентували «Сезони любові». ФОТО

news

Чотири сезони року прирівняла луцька художниця до взаємин між чоловіком та жінкою, зобразивши це у своїй новій виставці «Сезони любові».

Презентація виставки художниці Алли Харчук відбулася символічно вчора, 28 лютого, в останній день зими в арт-галереї «Луцьк».

Художниця наголосила, що кожен із нас здатний творити сам своє сімейне щастя та розповіла для присутніх одну історію:

«Коли Бог створив людину, у нього залишився ще маленький шматок глини. І Він спитав чоловіка, що тобі ще створити. Чоловік задумався і відповів «Створи мені, Боже, щастя». Але Бог нічого не відповів і мовчки залишив у руці чоловіка шматок глини. Ця історія показує те, що у кожного з нас є все для того, щоб ліпити своє сімейне щастя, – зазначила пані Алла. –Можна сказати, що створення сім’ї – це як написання нової книги. Цю книгу не позичиш, не купиш, не вкрадеш, вирвати сторінки неможливо. І хочеться, щоб проходили роки і щоб ми, листаючи ці роки нашої символічної архівної пам’яті, не знаходили у наших сім’ях зради, не знаходили дуже великого розчарування».

Художниця пояснила, чому назвала свою нову виставку саме «Сезони любові»:

«У цій виставці я вирішила прирівняти взаємини між чоловіком та жінкою до пір року, але не традиційно, як ми бачимо у нашому календарі, коли наший рік починається із зими. Мої «Сезони любові» починаються із весни. Весна – це дуже натхнений період. Це час, коли ми зустрічаємось, закохуємось, нам здається, що кольори яскравіші, коли нам здається, що ми хочемо любити цілу Землю. Літо – це той час, коли ми уже багато знаємо один про одного, коли нам хочеться бути завжди разом. Осінь – це одруження, але не хочеться, щоб це було закінченням казки. У казках все закінчується одруженням, не хочеться, щоб у житті так було. Навпаки, щоб це була перша сторінка сімейного життя, щасливого життя. А зима – це той час, коли хочеться тепла і весни. І, найважливіше, не допустити таки морозних днів у наших сім’ях. Але навіть, якщо таке трапилось – це не означає, що потрібно розірвати ці взаємини. Потрібно згадати той час, коли була весна, повернути ці взаємини у весну, – сказала Алла Харчук. – Мені дуже хотілося відкрити цю виставку саме в останній день зими. Хочеться, щоб весна була не лише календарна, а й щоб у наших душах, наших сім’ях була весна».

Художниця також зачитала слова про любов, які на її думку, найкраще може сказати лише автор любові – Творець:

«Любов терпелива і добра. Любов не ревнує. Вона не вихваляється, не зазнається, не поводиться непристойно, не шукає власної вигоди і не дратується. Вона не веде лічби образам. Любов не тішиться неправедністю, але радіє правді. Любов усе зносить, в усе вірить, на все надіється, все терпить. Любов ніколи не згасає».

Алла Харчук побажала усім такої любові, яка не згасає.

Після відкриття презентації вона намалювала картину відразу перед присутніми. Це, за її словами, абстрактний живопис. Називається картина – «Історія про кожного з нас».

«Мені хочеться, щоб ця картина була наповнена добром не лише моїм, а й кожного, хто буде спостерігати за написанням цієї картини, тому що ця картина буде брати участь у соціальному проекті і я сподіваюся, що картина буде продана і всі кошти ми передамо для хворої дівчинки, якій лише два рочки, але вона уже бореться за життя, тому що їй потрібно робити пересадку печінки. Батькам потрібна неймовірна сума грошей, але я сподіваюсь, що це буде маленький вклад від кожного зі нас, якщо ця картина буде продана», – повідомила художниця.

Кошти передадуть на лікування дворічної Мілани Медвецької.

Автор статті: Мар'яна Метельська

1 Комментарий