У Луцьку презентували проект, який допоможе боротися з несправедливістю у судах

news

12 листопада у Луцькому коворкінг-центрі “Репортер” відбулася презентація унікального проекту «Відкритий Суд», аналогів якому не має у світі. 

Мешканці Луцька мали можливість дізнатися, як контролювати та дисциплінувати  суддів, прокурорів та адвокатів, які непрофесійно виконують свої обов’язки, лише за допомогою маленької відеокамери або будь-якого іншого портативного засобу відеофіксації.

Під час презентації керівник ініціативи Станіслав Батрин спільно із заступником Михайлом Джалапиним продемонстрували відео, на яких видно, як судді реагують на публічність та гласність процесу. 

Наприклад, суддя Яворівського районного суду Львівської області Варениця В.С. погрожував активістам притягненням до відповідальності за реалізацію їх права на відеозйомку, грубо порушуючи норми законодавства, а суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М. вважає, що суд – це фізична особа і в неї є приватне життя, в яке активісти не мають права втручатися.

Діяльність проекту стала можливою завдяки ст.11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», де передбачено, що  будь-яка особа може проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду.

Така правова норма є унікальною для країн світу та розглядається партнерами проекту з ЄС та США як ключовий елемент боротьби з корупцією та несправедливістю у судах. Успіх України зможе стати прикладом для застосування механізму в інших країнах світу.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев