У Луцьку презентували організацію, яка допоможе судитися із державою

news

Жителі трьох волинських міст мають можливість безкоштовно отримувати фахову юридичну консультацію. Луцьк, Ковель та Володимир-Волинський увійшли до сотні українських міст, де діятимуть центри надання безоплатної юридичної допомоги. Про це йшлося сьогодні, 18 серпня, під час прес-конференції у приміщенні регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги.

Регіональні центри з надання безоплатної правової допомоги почали свою діяльність 1 липня. Поява таких установ – ініціатива урядів України та Канади, які фінансуватимуть регіональні центри.    Отримати допомогу в центрі можуть ветерани, учасники АТО та інші пільговики, які матимуть при собі документи, що підтверджують їх приналежність до пільгових категорій. Варто зауважити, що витрати на фахову допомогу адвокатів повністю покриватимуться з державної казни. Для співпраці із центром на Волині відібрали 70 адвокатів.

Про безоплатну правову допомогу та децентралізацію надання таких послуг лучанам розповідав радник Міністра юстиції, народний депутат України, Андрій Помазанов. Нардеп зазначив, що створення центрів надання безоплатної юридичної допомоги не є ноу-хау, бо такі центри існують вже понад 2 роки, проте раніше вони працювали лише в межах кримінальних проваджень. «Це є маленьке диво. Відтепер Міністерство юстиції виступає адвокатом навіть у суперечках з державою», – зауважив Андрій Помазанов.

Позитивно урядову ініціативу оцінюють і фахівці, яким доведеться впроваджувати її у регіонах. «Це передовий крок нашого уряду, оскільки він спрямований на допомогу найбільш вразливим категоріям людей», – запевнив заступник директора регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Євгеній Блащук

Очільники Ковельського та Володимир-Волинського регіональних центрів розповіли про те, що найбільше звернень від громадян стосуються майнових та соціальних питань. Керівник Луцького центру похизувалася тим, що її працівникам вже вдалося успішно завершити одне юридичне провадження.

Радник міністра Андрій Помазанов звернув увагу присутніх на те, що до цього часу не було випадків, коли громадяни скаржилися на працівників центрів. Окрім цього, нардеп закликав йти за юридичною допомогою до державних адвокатів, де необхідну правову консультацію можна отримати безкоштовно.

Адреси центрів надання вторинної юридичної допомоги у Волинській області

м. Луцьк, вул. Словацього, 7

м. Ковель, вул. Степана Бандери 5

м. Володимир-Волинський, вул. Устилузька 19

Автор статті: ВолиньІнфо

0 Комментариев