У Луцьку презентували книгу “Галицькі добровольчі полки СС. 1943–1944 роки”

news

8 червня 2017 року в Луцьку військовий історик Роман Пономаренко презентував нову книгу “Галицькі добровольчі полки СС. 1943–1944 роки”. Організував презентацію книги керівник Волинського осередку ВГО “Сокіл” Максим Новицький. Захід відбувся в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки за підтримки депутата Луцької міської ради свободівця Богдана Вавринюка.

Видання вийшло в травні цього року і є першим в історіографії детальним дослідженням галицьких добровольчих полків СС.

Згадані полки – це унікальна та маловідома сторінка історії українського колабораціонізму в Другій світовій війні. Створені майже водночас із дивізією військ СС “Галичина”, вони ніби перебували у її тіні та ніколи не ставали об’єктом історичної розвідки. Через це галицькі добровольчі полки овіяні багатьма міфами. Зокрема їх помилково ототожнюють із дивізією, хоча вона завжди була самостійною військовою одиницею.

Дослідження історії цих формувань дозволяє привідкрити завісу таємниці важливих моментів української військової історії. Наприклад, такі актуальні питання як український добровольчий рух, ставлення нацистів до українців, взаємини українських добровольців військ СС та УПА.

Зі слів автора, книга “Галицькі добровольчі полки СС” є першим в історіографії докладним дослідженням галицьких добровольчих полків СС №4-8.

На думку Романа Пономаренка, в той час коли в нашій країні відбувається російсько-українська війна, а в Польщі спотворюють українську історію, нам варто вивчати свою історію і відстоювати свої національні погляди.

Родзинкою видання є те, що воно проілюстроване більш, як 140 фотографіями.

Ознайомитися та прочитати книгу “Галицькі добровольчі полки СС. 1943–1944 роки” можна в читальному залі бібліотеки імені Олени Пчілки у Луцьку.

0 Комментариев