У Луцьку показуватимуть фільми, “що заставляють думати”
У середу, 21 жовтня, на юридичному факультеті Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки запрацював Кіноклуб Docudays UA.
Про це повідомляє Press Club Lutsk.
«Організація кіноклубу у нас на факультеті зумовлена бажанням сприяти розвитку особистості через перегляд інтелектуального кіно та обговорення, забезпечення якісного проведення вільного часу, що розвиває комунікабельність та розширює світогляд студентів. Морально-культурне виховання, зокрема студентів, на сьогодні є надзвичайно важливим. Нашою метою є популяризація фільмів, що заставляють думати. Ми прагнемо виховувати нове покоління свідомих людей через кінопокази, формувати територію розвитку особистості студентів та навчати мислити й аналізувати молодих людей, а також розвивати комунікабельність. Новину про відкриття нашого кіноклубу студенти сприйняли досить позитивно і отримали надзвичайні враження під час перегляду першого фільму. Проблематика захисту прав людини є важливою для кожної свідомої людини, а тим більше для студентів нашого факультету – майбутніх юристів. Тому наші студенти вже чекають наступного кінопоказу», – зазначила одна з організаторок Кіноклубу Ольга Лис.
Першим фільмом, який переглянули й обговорили майбутні юристи, стала документальна стрічка китайського режисера Вейдзюнь Чена «Голосуйте за мене, будь ласка». У фільмі йдеться про демократичні вибори старости класу однієї з китайських шкіл. Сюжет розвивається навколо організації передвибочої кампанії, в якій трьом кандидатам активно допомагають їх батьки, і самого дня виборів. Стрічка показує ті маніпуляційні технології, які застосовують дорослі для досягнення перемог і які властиві не лише китайському суспільству. Учасники кіноклубу провели багато паралелей із виборами в Україні, зокрема і нинішніми – до місцевих рад.
Координаторка першого на Волині Кіноклубу Docudays UA Богдана Стельмах, яка проводила обговорення фільму, вважає, що студенти зробили дуже важливий крок у вивченні питання прав людини. Адже одна справа – вивчати законодавство, і зовсім інша – візуалізація проблеми, її аналіз, у тому числі й за участю експертів, що дає можливість подивитися на неї з різних боків, співпереживати з реальними героями, проводити проекції на подібні ситуації у власному житті чи житті знайомих людей.
Засідання Кіноклубу Docudays UA на юридичному факультеті відбуватиметься двічі на місяць. Його відвідувачі матимуть змогу переглянути одні з найкращих стрічок Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, на які існує дозвіл показу в межах діяльності кіноклубів Docudays UA.
Автор статті: Олег Горох