У Луцьку нема вакцини від смертельної інфекції

news

У Луцьку немає вакцини від сказу, хоча за рік 6 людей покусали тварини з підозрою на це захворювання. Про це стало відомо сьогодні, 5 лютого, під час другого пленарного засідання третьої сесії Луцької міської ради. Про це пише «Слово Волині».

Під час обговорення виконання медичних програм у Луцьку депутат Петро Бойко зауважив, що минулого року з міського бюджету було виділено на придбання вакцин БЦЖ (проти туберкульозу) та проти гепатиту А 150 тисяч гривень. Відтак, обранець громади поцікавився, чи вистачило цих коштів.

Начальник управління охорони здоров’я Луцькради Микола Якимчук зауважив, що дійсно цих коштів катастрофічно мало, до того ж держава не закуповує багатьох вакцин. Окрім цього, чимало вакцин навіть не зареєстровані в Україні і тому не можуть використовуватись.

Посадовець каже, що у 2015 році серед ромського населення Луцька було зафіксовано спалах захворюваності на гепатит А, на щастя, за вказані кошти проблему вдалось вирішити.

Чиновник також згадав про ще одну дуже важливу проблему в галузі вакцинації. Так, наразі у місті немає вакцин проти сказу. Нещодавно Луцьк отримав залишки препарату з Луганської області, але і їх вже використали, адже щеплення знадобились 6 людям.

Укуси тварин із підозрою на сказ для Луцька – не рідкість, востаннє такий випадок трапився всього кілька днів тому – чоловіка вкусила лисиця.

Всього ж за рік у місті знайшли трьох тварин, хворих на сказ.

Зауважимо, що сказ – це гостре вірусне інфекційне захворювання людини і теплокровних тварин, при якому відбувається ураження центральної нервової системи. У людей та більшості тварин летальність захворювання стовідсоткова. Єдиний спосіб вберегтись – вчасно зробити щеплення.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев