У Луцьку насолоджувалися звуками дзвонів. ФОТО

news

У Луцькому замку з нагоди Дня міста відбувся фестиваль «Благовіст Волині». Цей захід присвячений майстрам дзвонарського мистецтва, які мали можливість продемонструвати свої вміння на фестивалі.

Про це пише Волинський інформаційний портал. 

«Благовіст Волині» відбувається в Луцьку вже 22 раз. Започаткувала його керівник Волинської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Галина Марчук у 1992 році.

«Найважче завжди – зібрати дзвонарів. У нас у церквах зазвичай немає постійних, вони часто міняються. От був семінарист, який дзвонив, закінчив навчання і вже не дзвонить. Але є і ті, які до нас щороку приїжджають. Взагалі, в нас немає такої професії як дзвонар, от вони і не хочуть вдосконалюватися. Я пробувала домовлятися з центром зайнятості, але не вийшло», – розповіла організаторка.

Також Галина Марчук поділилася, що цього року планують організувати ще й наукові конференції, присвячені вивченню та виготовленню дзвонів. У створенні спільного проекту зацікавлена делегація поляків, яка прибула на фестиваль.

Цього року «Благовіст Волині» зібрав дзвонарів із усієї України, Польщі та Росії. Прибули і постійні учасники, серед яких – Іван Сорока – один із найстарших дзвонарів Волині з села Липне Ківерцівського району. У дзвони били також священнослужителі багатьох луцьких храмів.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев