У Луцьку може з’явитися ратуша

news

Відбулася чергова робоча зустріч у рамках реалізації у Луцьку проекту “Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадою” (COMUS). Участь у зустрічі взяв національний проектний офіцер Олександр Буценко, який поінформував про процес реалізації проекту COMUS в Україні, проаналізував типовий Керівний план реалізації проекту у пілотному місті Луцьк, акцентував увагу на визначення та уникнення ризиків, а також активне залучення до участі у проекті громади і зацікавлених осіб.

Про це повідомляє Луцька міськрада.

Олександр Буценко повідомив про те, що у травні відбудеться зустріч у Молдові за участю представників Ради Європи, проектних офіцерів, національних та місцевих координаторів проекту, де має відбутися презентація проекту Керівного плану Луцька. Пізніше цей план презентуватиметься у Києві перед представниками міністерств і відомств з метою отримання практичної підтримки для реалізації проектних завдань, зокрема, виділення коштів для цих цілей з державного бюджету.

Учасники зустрічі у Луцьку обговорили напрацьовані проектні ідеї та основні тези проекту Керівного плану COMUS у Луцьку, які озвучила проектний менеджер, начальник управління культури Тетяна Гнатів. Серед них- ревіталізація площі Ринок, що передбачає:

– відтворення міської ратуші в будинку на вул. Данила Галицького, 1а. Створення у цій будівлі сучасного інтерактивного музею міста.

– створення Центру міжкультурного діалогу в будинку на вул. Драгоманова, 1.

– реконструкція площі Ринок.

Основні акценти проекту Керівного плану прокоментував начальник відділу охорони культурної спадщини управління культури Петро Троневич.

Власні пропозиції і обґрунтування стосовно відбудови ратуші на Ринковій площі презентували Оксана Штанько, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Володимир Пришляк, кандидат історичних наук, викладач Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Про необхідність відновлення підземелля у будівлі 17 ст., де тепер знаходиться Луцький коледж національного університету харчових технологій, говорила викладач цього навчального закладу Ганна Каращук.

До обговорення проекту Керівного плану долучилися присутні на зустрічі Анатолій Пархом’юк, керівник Офісу реформ, президент Асоціації регіонального розвитку; Вікторія Гомонець, заступник начальника управління міжнародної співпраці та проектної діяльності міської ради та інші.

Відбулася також зустріч Олександра Буценка з міським головою Миколою Романюком, під час якої обговорювалися перспективи реалізації проекту COMUS у Луцьку та актуальні питання охорони культурної спадщини.

0 Комментариев