У Луцьку мешканці багатоповерхівки платять за холодні батареї

news

У багатоповерхівці на вулиці Кравчука змушені мерзнути у своїх квартирах і цьому тому ще й сплачувати за ці холодні батареї.

Про це йшлося сьогодні, 31 жовтня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження.

Мешканці будинку, що на вулиці Кравчука, 4 скаржаться, що у їхньому помешканні досі немає тепла, щодня звертаються до ЖЕКу, «Луцьктепла» та телефонують на лінії оперативного реагування.

Мешканка Лариса Кропива розповіла, що проблема триває ще з 2015 року. За минулі роки їм ніхто так і не перерахував ні копійки за втрачене тепло. Жінка розповіла, що у цьому році знову тільки обіцяють, а тепла немає і гроші змушені платити за холодні батареї. Змушені опалювати квартири додатковими приладами, бо вдома хворі діти.

Мешканці просять тоді взагалі відключити їхній під’їзд від ДКП «Луцьктепло» та дозволити їм встановити автономне опалення.

Інша мешканка зауважила, що будинок панельний, вона хворіє астмою і їй доводиться дихати сирим повітрям.

Лучанка Світлана Суходольська каже, що взагалі не знає, що таке тепло, хоч і живе на першому поверсі, а вдома – маленький внук.

Директр ДКП «Луцьктепло» Валентина Малютіна пояснила, одномоментно подати теплоносій у всі будинки неможливо, адже великий обсяг роботи. Вона пояснила, що, окрім того, до внутрішньобудинкових мереж немає у підприємства доступу, тому доводиться співпрацювати із житлово-комунальними підприємствами та ОСББ. Вона зауважила, що є дуже багато змін схем теплопостачання, міняються батареї, влаштовуються теплі підлоги, а це все впливає на загальну циркуляцію. Щодо перерахунку, то підприємство запровадило так зване фіксування дати подачі теплоносія на будинок, яке підписує хтось із мешканців, ДКП «Луцьктепло», обслуговуюче підприємство. І у минулому році «М.Ж.К» ніяк не підписувало цей документ, аби зафіксувати дату. Директор переконує, що теплоносій подають належних параметрів.

Директор «М.Ж.К» Валерій Ковалюк зазначив, що тепло подається на технічний поверх, а тоді опускається донизу. За його словами проблема у тому, що тиск, який подавався був 4,1атмосфери, на звороті – 4–4,1 атмосфери, тобто перепадів фактично немає і у цьому основна проблема. Аби запустити тепло у цей будинок треба хоча би добу дати нормальний перепад тиску і нормальну температуру, тоді тепло запуститься.

Головний інженер ДКП «Луцьктепло» Володимир Біньковський зазначив, що будинок обстежать.

Голова комісії Андрій Козюра наголосив, що немає комунікації між ДКП «Луцьктепло» та «М.Ж.К»:

«Образи одне на одного, що хтось не так когось назвав, хтось називає когось тупим, хтось не хоче працювати і т. і. Для чого це мені і для чого це знати людям?», – запитав голова комісії.

Отож, комісія рекомендувала ДКП «Луцьктепло» та «М.Ж.К» провести обстеження мережі будинку, звернутися через ЗМІ до лучан, щоб ті фіксували факти відсутності тепла, рекомендувати ДКП «Луцьктепло» здійснювати перерахунок за тими фактами, де опалювальний сезон вчасно не розпочався. Окрім того комісія рекомендувала профільному заступнику міського голови та департаменту житлово-комунальному господарства розглянути можливість визначення єдиного надавача послуг централізованого опалення та гарячої води.

 

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев