У Луцьку: лікарі «швидкої» допомоги VS люди

news

Нарікань на швидку допомогу зі сторони громадян все більшає. Медики ж запевняють, що вони виконують свою роботу якісно. Лише за цей тиждень розголосу набуло два випадки, пов’язані з наданням екстреної медичної допомоги. Інформаційний портал «Волинь.info» дізнавався деталі цих інцидентів.

15 грудня біля головного корпусу Східноєвропейського університету у 23-річної дівчини стався епілептичний напад. Вона втратила свідомість, впала на тротуар та прокусила язика під час судоми, в результаті чого у неї почалась кровотеча із рота.

Перехожі поспішили їй на допомогу. Стали набирати на номер 103. Зі слів свідків, вони телефонували багато раз. Троє із них розповіли «Волинь.info» про ситуацію.

«Мій дзвінок прийняли з другого разу. Але нічого нормально не сказавши, кинули трубку», – розповідає Оля.

Дівчина наголошує, що перед нею уже хтось дзвонив до швидкої.

Запитую, чи чула вона звук сирени:

«Чесно, сирени не було… Реально ми стояли і побачили швидку на світлофорі. І почали тоді тільки говорити про те, що вони навіть не поспішають».

Дівчина телефонувала в 11.29:

«10 хв. То вони їхали по моєму виклику. А до мене ще хтось викликав».

Інші дві підтверджують її слова. Сирени також не чули.

На підстанції № 2, де прийняли виклик, надають документи, згідно з якими «швидка» доїхала за 7 хв. Це записи дзвінків та маршрут машини згідно з GPS-навігатором. На одному із записаних викликів також чути звук сирени. Однак, стверджувати, що це була саме швидка, важко, оскільки в цей момент поблизу сталось ДТП, і це міг бути звук поліцейської машини.

lhwSDoIzpSI

 

i_KioPJMtbI

Завідувач Центральної оперативної диспетчерської Центру екстреної медичної допомоги Андрій Сергійович Абрамов зазначає, що люди були просто у стресовому стані, тому їм здалось, що час ішов довго. Він також додає, що люди у наш час перекладають відповідальність із себе на когось, а насправді безліч випадків, коли вони можуть і повинні надавати першу медичну допомогу, як це, наприклад, роблять у Європі. За його словами, у багатьох випадках навіть немає потреби викликати «швидку».

Сама дівчина, через яку стільки шуму, відмовилась від госпіталізації.

Після розмови із лікарем натрапляємо у соціальній мережі «Фейсбук» на ще один випадок із «швидкою». На сторінці користувача журналіста Андрія Герасимчука запис за 16 грудня:

«Близько обіду, поблизу «Куріня» (що на Грушевського) переляканими очима і роздіті зупиняють мене школярі зі словами «дядьку, дайте, будь ласка, передзвонити в швидку…». Коли починаю розпитувати що до чого, виявляється, що дівчинка (9 клас, ЗОШ №15) понад півгодини лежить непритомна. Ба більше, невідкладна ще «в дорозі», ніхто з вчителів та дирекції школи не можуть надати навіть ПМД».

Андрій по телефону підтверджує слова, додає, що директор школи погрожувала викликати поліцію, коли він надавав допомогу дитині, а медпункт взагалі був зачинений. За словами Андрія, коли бригада медиків, нарешті прибула, то вони не знали навіть, як правильно перенести дівчинку.

Завідувач диспетчерської заперечує, що «швидка» їхала півгодини:

«Туди бригада прибула за 6 хв».

Директор школи № 15 Світлана Володимирівна підтверджує слова лікаря, а стосовно Андрія Герасимчука говорить, що він себе неадекватно поводив, був у стані алкогольного сп’яніння.

«Медпункт був зачинений, оскільки медсестра була біля дівчинки, коли прибули лікарі, я сама відкривала двері до медпункту,– розповідає директор. – «У дитини нещодавно був струс мозку, вона лежала в лікарні, тому, очевидно, і трапилось це з нею».

Наразі жодних офіційних претензій ні до працівників «швидкої», ні до школи батьки не подавали.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев