У Луцьку — лекція про борця за налагодження українсько-польських відносин

news

25 травня, о 18:00, у актовій залі Волинського краєзнавчого музею (вул. Шопена, 20) відбудеться лекція-дискусія про борця за налагодження українсько-польських відносин Генрика Юзевського. 

Про це повідомляють організатори заходу.

Генрик Юзевський — державний діяч II Речі Посполитої, польський художник, історик, міністр внутрішніх справ. Вихідець із групи «пілсудчиків». Перебуваючи на посаді волинського воєводи у 1928-1938 роках, активно сприяв становленню польсько-українського порозуміння. Генрик Юзевський був прихильником розвитку місцевого самоврядування з залученням українських службовців та сконцентрував свої зусилля на збільшенні частки українців в органах місцевого самоврядування. Окрім того, він підтримував розбудову українських і польсько-українських громадських організацій. Через свою проукраїнську позицію змушений був піти з посади.

Відомий історик Тімоті Снайдер назвав Генрика Юзевського героєм «мікроскопічної холодної війни» між СРСР та міжвоєнною Польщею. Найважливішим полем цього конфлікту були українські території, які обидві сторони вважали найслабшою точкою противника, а одну з головних ролей, в тому числі розвідувальних, відіграв власне Юзевський.

З метою привернення уваги до особистості, яка ще в часи першої половини XX ст. пропагувала порозуміння та пропрацювала стратегію співпраці між Україною та Польщею, було започатковано ряд освітніх заходів..

Першим заходом в буде лекція «Генрик Юзевський – спроба примирення польських і українських національних прагнень». Лектором виступить польський аналітик, коментатор і історик, працівник Польського Інституту Міжнародних Справ Лукаш Ясіна.

Планується також організувати конкурс наукових та публіцистичних робіт, тематичну виставку та круглий стіл на тему діяльності Генрика Юзевського.

Проект реалізовують Генеральне консульство Республіки Польща у місті Луцьк, ВОГО «Фонд місцевого розвитку», Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Lutsk, Польський Клуб у Луцьку.

Автор статті: Анастасія Руснак

0 Комментариев