У Луцьку із полів фільтрації пропонують вивозити нечистоти

news

Очищати поля фільтрації, поки не буде побудована каналізаційна мережа на мікрорайоні Вересневе, пропонують екологи. Це на їх думку зменшить сморід.

Про це йшлося вчора, 27 червня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту.

Міськрада вирішила також підготувати звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо вирішення екологічних проблем територіальної громади міста та прилеглих до нього населених пунктів, пов’язаних із нестерпним смородом  від полів фільтрації ПАТ «Гнідавський цукровий завод».

Головний спеціаліст відділу екології міськради Оксана Тарабанюк зауважила, що сфера повноважень охорони довкілля органів місцевого самоврядування є обмеженими і контролюючі функції вона здійснювати не може. Такими функціями наділені територіальні органи Міністерства екології – це Державна екологічна інспекція у Волинській області і Головне управління Держспоживслужби у Волинській області.

За численними зверненнями ці служби провели перевірку на біоетанольному заводі, але ці заходи, які запропоновані для вирішення ситуації, на сьогодні не дали того очікуваного результату. Мешканці далі страждають від смороду, який загострився у зв’язку з високою температурою.

Міськрада прийняла рішення ініціювати звернення до центральних органів виконавчої влади щодо вирішення екологічних проблем міста, щоб активізувати роботу цих територіальних органів.

У приписах цих двох служб вказано терміни до 1 вересня забрати каналізаційні стоки з полів фільтрації. Однак тим часом можна вживати ряд заходів, наприклад провести санацію полів фільтрації, вивезення нечистот, які там зберігаються.

25 серпня КП «Луцькводоканал» розірве договір і ПАТ «Гнідавський цукровий завод», отож до 25 серпня місто зобов’язується побудувати цю каналізацію.

Друге джерело смороду – це Гірка полонка. Житловий центр і юридичні підприємства, які на сьогодні відводять стоки на ці ж поля фільтрації. Зараз із обласного бюджету виділили кошти на те, щоб там теж побудували каналізаційну мережу.

Оксана Тарабанюк наголосила також, що біоетанольний завод зараз не працює. Минулої п’ятниці, 23 червня, журналісти були на заводі і мали можливість переконатися, що завод не працює, зокрема чани пусті, котельня холодна. Однак тих нечистот, які потрапили на поля фільтрації раніше, достатньо, щоб спричиняти такий нестерпний сморід.

Комісія підтримала проект звернення.

0 Комментариев