У Луцьку експонується понад 300 писанок, створених протягом останніх 20 років

news

В арт-галереї “Луцьк” експонується ретроспективна виставка “Писанковий дивосвіт. 20 років”. Тут представлено понад 300 писанок, що презентувалися у різні роки, починаючи з 1996 року – часу започаткування міського конкурсу “Писанковий дивосвіт”.

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Виставка триватиме до 3 травня 2016 року.

Впродовж виставки в арт-галереї “Луцьк” відбуватимуться благодійні майстер-класи з писанкарства для дітей особливих категорій та майстер-класи, до яких можуть долучитися усі охочі. Навчатимуть особливостей творення Великодньої писанки викладачі Луцької художньої школи.

Детальна інформація за тел. 0506788316 (Віра Конська).

Проект реалізовується у співпраці управління культури міської ради та Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Довідково:

Конкурс “Писанковий дивосвіт” відбувається на базі Луцької художньої школи за підтримки управління культури Луцької міської ради.

Мета конкурсу — утвердження Великодніх традицій нашого краю, залучення дітей до вивчення та популяризації унікального традиційного українського мистецтва – писанкарства, виявлення творчо обдарованих дітей.

Участь у конкурсі беруть діти та молодь від 8 до 18 років, учні художньої школи та загальноосвітніх закладів міста. Усі роботи, що подаються на конкурс, мають бути авторськими і виконані в традиційній манері – восковим розписом, з фарбуванням природними або хімічними барвниками.

Для учнів художньої школи 1-3-го років навчання писанкарство є обов’язковим предметом в навчальній програмі. Викладачі школи творчо підходять до вивчення та практичного засвоєння дітьми техніки писанкарства, передають свою майстерність не тільки учням школи, а й надають допомогу усім охочим, беруть активно участь у виставках.

2008 року на виставці-конкурсі були представлені твори і вихованців Брестської художньої школи (Білорусь).

Щороку на виставці демонструються твори близько 300 учасників, це майже 1000 писанок.

Протягом 20 років під час виставки експонувалось понад 15 тисяч писанок близько 5 тисяч учасників.

Луцька виставка-конкурс писанок є однією з небагатьох в Україні. Діти проявляють великий інтерес, готуючись до неї. Характерною особливістю виставки є можливість обміну досвідом між учасниками під час презентації робіт.

Частково роботи переможців передаються до Волинського обласного краєзнавчого музею, або в інші установи для загального огляду лучанами.

Урочисте відкриття виставки конкурсу щороку традиційно відбувається у виставковій залі Луцької художньої школи та арт-галереї “Луцьк” за участю духовенства, представників влади, громадськості.

Переможці конкурсу нагороджуються дипломами, подяками та цінними подарунками.

0 Комментариев