У Луцьку дії скандальної виборчої комісії визнали протиправними. ФОТО

news

На засіданні 29 жовтня Луцька міська виборча комісія частково задовольнила скаргу від спостерігача Громадянської мережі ОПОРА на дії ДВК № 071075 щодо проставлення ними печатки на бюлетенях під час підрахунку голосів.

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

Луцька міська виборча комісія під час засідання 29 жовтня розглянула скаргу, в якій спостерігач Громадянської мережі ОПОРА просив визнати дії дільничної виборчої комісії неправомірними та здійснити перерахунок бюлетенів з виборів депутатів до Волинської обласної ради.

Подану скаргу Луцька міська ТВК задовольнила частково. Зокрема, було прийнято рішення визнати дії дільничної виборчої комісії дільниці № 071075 протиправними, а у задоволенні прохання про повторний підрахунок бюлетенів було відмовлено.

«Оцінивши пояснення та докази, Луцька міська виборча комісія вирішила задовольнити скаргу частково. Визнати дії членів дільничної виборчої комісії № 071075 щодо проставлення печаток на бюлетенях під час підрахунку голосів такими, що не відповідають вимогам законодавства. В іншій частині скарги відмовити», – ідеться у рішенні.

Нагадаємо, що спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксувала, як під час вечірнього засідання, зокрема, під час підрахунку голосів, дільнична виборча комісія проставляла печатки на бюлетенях, на яких їх виявлено не було. Рішення про проставлення печатки на таких бюлетенях ДВК прийняла в результаті голосування. Втім, відповідне рішення не було протокольно оформлене. Усі пропечатані на вечірньому засіданні бюлетені були запаковані і пораховані як дійсні. Спостерігач ОПОРИ зафіксувала цей факт на відео.

Відповідно до ч. 27, Ст. 79 Закону України «Про місцеві вибори» недійсними вважаються виборчі бюлетені, на яких відсутня печатка цієї дільничної виборчої комісії. Крім того, підробка виборчих документів карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю на строк від 2 до 3 років (ч. 2, Ст. 158 Кримінального Кодексу України).

Цікаво, що на дії спостерігача Громадянської мережі ОПОРА члени ДВК дільниці № 071075 склали акт про порушення. Зокрема, за словами членів комісії, спостерігач заважала комісії працювати тим, що висловлювала своє обурення, постійно фотографувала і знімала процес підрахунку голосів на відео, а потім ще й викликала представників ЗМІ. Луцька міська виборча комісія не розглядала відповідний акт і не прийняла ніякого рішення з цього приводу, оскільки ДВК не зверталась до комісії вищого рівня з відповідною скаргою.

Відповідно до ч. 9, Ст. 66 Закону України «Про місцеві вибори» офіційний спостерігач від громадської організації має право перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично; здійснювати фото- та кінозйомку, аудіо- та відеозапис, не порушуючи при цьому таємниці голосування.

Також нагадаємо, що Громадянська мережа ОПОРА раніше повідомляла про недопуск журналістів, спостерігачів та кандидатів на засідання ДВК на дільниці № 071075. Луцька міська виборча комісія на своєму засіданні прийняла рішення про те, щоб дільничні виборчі комісії після 20:00 25 жовтня нікого не впускали на свої вечірні засідання, де вони відбувались.

0 Комментариев