У Луцьку буде суаре, присвячене донецьким модерністам

news

В межах виставкового проекту «23+1: українські модерністи» 21 січня о 17:00 год. у галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» відбудеться культурно-мистецьке суаре на тему: «Модерне мистецтво у творчості Петра Антипа (Донецьк, Київ)  та Миколи Бірючинського (Горлівка, Київ)».

Під час заходу гості галереї матимуть нагоду познайомитись художниками-модерністами Донеччини Петром Антипом та Миколою Бірючинським, дізнатися про цікаві віхи розвитку їх творчих особистостей, а також ознайомитись з їх кращими роботами.

Організатори суаре представлять глядачам сюжетний відеоряд про творчу діяльність художників.  Опісля презентації відбудеться  творчий діалог з художниками, організаторами заходу та мистецтвознавцями. Свої запитання митцям зможе поставити кожен учасник події.

Вхід вільний.

 

Мистецька довідка

Петро Антип — скульптор, маляр, графі. Народився у м. Горлівці Донецької області у  1959 р. Живе та працює в м. Києві.

В 1989 р. Петра Антипа прийнято до членів Спілки художників СРСР. У 1990 р. митець став стипендіатом Спілки художників СРСР. З 1992 р. – член Національної спілки художників України. З 2009 р. – заслужений художник України.

Персональні виставки:
2014 — Галерея «АВС-арт». м. Київ, Україна
2011 — Галерея «Триптих АРТ». м. Київ, Україна
2002 — «Бізнес-центр». м. Донецьк, Україна

2000 — Галерея «Gala Galerie». м. Магдебург, Німеччина
1997 — Галерея «Stefania». м. Магдебург, Німеччина
1995 — Галерея «Nelse». м. Париж, Франція

Роботи Петра Антипа знаходяться у музеях, галереях та приватних колекціях України, Росії, Франції, Німеччини, Італії й Швеції. Полотна майстра були закуплені Спілкою художників СРСР та Міністерством культури України.

«Є бажання, я ліплю. Немає, — не ліплю. Скульптура — це матеріалізація думок в об`ємі та просторі. Іншими словами, скульптура — це шлях до Бога…
Я завжди хотів малювати. Зі скульптурою — трохи інша історія. Я просто довгий час не знав, що на Земній кулі є скульптори. Втім, коли вперше побачив процес ліплення в Пензенському художньому училищі, був приголомшений. «Народження» в просторі об`єму із глини здалося мені магічним.
Віддаю перевагу роботі в глині, люблю бронзу. Ніколи не задавався питанням про улюблені жанри чи теми…» – розповідає Петро Антип.

Микола Бірючинський

1971 — Народився на Донеччині, м. Горлівка
1995 — Закінчив Єнакієвський комерційний технікум за фахом «художник-оздоблювач»
1998 — Робота у майстерні Петра Антипа

Головні професійні події за останні роки:

2015 — Великий скульптурний салон. м. Київ
2014 — Шевченківська виставка. м. Краматорськ
2011, 2014 — Всеукраїнське трієнале по скульптурі. м. Київ.

2011 — Виставка «День художника». м. Київ, м.Харків
Виставка «Український степ». м. Слов’янськ

2010 — Персональна виставка «Час і вічність». м. Горлівка
2002 — Виставка «Культурні герої». м. Донецьк
Різдвяна виставка. м. Київ

Роботи знаходяться у Горлівському художньому музеї.

Живе і працює в м. Києві.

«Скульптура — це висловлювання моїх роздумів про сучасність та вічні цінності в матеріалі; робота з об’ємом. Скульптура — це тривимірний вид мистецтва, що дозволяє автору вплинути на глядача через посередництво простору, об’єму та форм.
Мистецтво мене завжди приваблювало, а вибору майбутньої професії посприяла зустріч з Петром Антипом. Мені подобаються історичні теми, етнос, біблійні сюжети», – Микола Бірючинський.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев