У Луцьку буде акція, присвячена гепатиту С

news

Альянс громадського здоров’я (Альянс) спільно з партнером Правозахисною фундацією “МАВІком” за підтримки МФ «Відродження», проводить Всеукраїнську акцію «Гепатит С: гра на виживання». 

Про це на своїй сторінці у Фейсбуку інформує Мар′яна Сорочук.

Акція покликана донести до державних органів влади на місцевому рівні, а також ЗМІ, нагальну проблему необхідності виділення бюджетних коштів на лікування вірусного гепатиту С (ВГС).
Акція відбудеться 6 квітня 2016 р. о 12:00 біля будівлі Волинської обласної ради.
В акції візьмуть участь активісти громадських організацій, а також відповідальні представники влади.

 

Також перед будівлею Волинської обласної ради буде працювати мобільна амбулаторія, де всі бажаючі зможуть отримати фахові консультації щодо діагностики та лікування ВГС, а також  спеціальні бланки для обстеження.

Під час акції відповідальні чиновники мають дати відповіді щодо можливостей перегляду бюджету і виділення додаткових коштів на закупівлю курсів лікування, адже попередні дані державних закупівель свідчать, що лише незначна кількість хворих, які  нагально потребують лікування, зможуть отримати його за державний кошт.

Громадські організації розраховують на співпрацю з органами влади та зацікавлені в ефективному використанні бюджетних коштів та подоланні епідемії. На жаль, на Волині не переймаються проблемою хворих на гепатит С. Місцевої програми, яка б фінансувала лікування хворих на гепатит С нема. Тому громадськості вкрай важливим є  розпочати активний діалог з владою та розробити план фінансування. Лише об’єднавши зусилля ми зможемо досягти поставленої мети – подолання епідемії.

За останніми офіційними даними на обліку в обласному гепатоцентрі при Волинській обласній інфекційній лікарні знаходиться 1666 хворих з хронічним вірусним гепатитом С, з них 718 потребують противірусної терапії.

За кошт державної програми безкоштовне лікування з 718 потребуючих, отримують всього 26 осіб. Тобто, лише кожен 28 має шанс вилікуватись від смертельного захворювання.

Кому пощастить виграти у смертельній рулетці і отримати лікування, яке дасть змогу вижити? Скільки хворих   не зможе дожити до наступного аукціону бюджетної щедрості? Чи відбудеться  цей аукціон взагалі, чи не забудуть державні мужі про десятки тисяч хворих? Ситуація з епідемією ВГС стає все загрозливішою. Відлік людських життів у своєрідному «Live Casino»  триває…

***

У світі понад 150 млн. людей інфіковані гепатитом С. За даними МОЗ в Україні зареєстровано  понад 73 тисячі осіб, хворих на вірусний гепатит С, з яких значна кількість потребує негайного лікування. Втім, за оцінками ВОЗ в Україні не менше 5% населення інфіковано ВГС  і небезпека розповсюдження епідемії посилюється в умовах економічної кризи та військових дій на сході країни. Одним з пріоритетних напрямків нашої діяльності Альянсу громадського здоров’я та партнерів є боротьба з поширенням епідемії вірусного гепатиту С в Україні та забезпечення діагностики та лікування ВГС для уразливих груп та загального населення.  У 2015 році Альянс розпочав першу програму лікування препаратом нового покоління – собосфувіром, якою планується охопити до 2000 осіб. За результатами першого етапу програми у понад 90% з декількох десятків вже пролікованих пацієнтів вірус гепатиту С не виявляється!

0 Комментариев