У Луцьку більше 46 тисяч домогосподарств отримають автоматичне перепризначення субсидій

news

46,2 домогосподарств Луцька отримають автоматичне перепризначення субсидій: уже 10,1 тисяч домогосподарств отримали автоматичне перепризначення субсидій, 469 сім’ям – відмовили. Також зараз приймають заяви громадян на монетизацію субсидій.

Про це йшлося сьогодні, 27 червня, під час оперативної наради у міського голови.

Директор департаменту соціальної політики Вікторія Майборода розповіла, що з 1 травня 2017 року набула чинності постанова Кабміну, яка внесла зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива.

Згідно цих змін, після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соцзахисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидій на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію в попередньому періоді. Для цього структурні підрозділи самостійно збирають необхідну інформацію з ДФС, Пенсійного фонду України тощо про доходи громадян за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому з якого призначається субсидія.

Як повідомила Вікторія Майборода, відповідно до цих змін, необхідно здійснити автоматичне перепризначення субсидій з травня 2017 року на новий термін для 46,2 тисяч домогосподарсв Луцька. Станом на 26 червня здійснили автоматичне перепризначення субсидій для 10,1 тисячі сімей, відмовили – 469 сім’ям, що становить 24,4 %.

Для виконання робіт щодо автоматичного перепризначення субсидій із 22 травня 2017 року залучили на громадські роботи сім осіб з числа безробітних громадян, які допомагають департаменту формувати особові справи. Також відповідно до Програми соціальної адаптації осіб з інвалідністю на 2017 рік до виконання робіт залучено 14 осіб з інвалідністю.

Очільниця департаменту наголосила, що департамент постійно проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо автоматичного призначення житлових субсидій, вчора навіть зняли відеоролик соціального спрямування, в якому проінформують мешканців міста щодо особливостей автоматичного перепризначення житлової субсидій на наступний період.

Вікторія Маборода також повідомила, що департамент соцполітики до 31 серпня 2017 року за списками підприємств-надавачів послуг ПАТ «Волиньобленерго» та ТОВ «Волиньгаз збут» проведе повернення частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня) 100 куб. м природного газу та 150 квт*г електричної енергії (в разі або електропостачання для індивідуального опалення). Зараз департамент проводить інформування громадян згідно наданих списків підприємствами та організували роботу із прийому відповідних заяв для проведення монетизації житлових субсидій у громадській приймальні та філіях департаменту. До роботи з громадянами, які за станом здоров’я не можуть звернутися до департаменту соцполітики особисто, залучені соціальні працівники територіального центру соціального обслуговування міста.

Усього згідно списків ПАТ «Волиньобленерго» та ТОВ «Волиньгаз збут» підлягають монетизації 3,8 тисячі домогосподарств Луцька. Станом на 26 червня прийняли 377 заяв громадян на монетизацію субсидій.

0 Комментариев