У Луцькраді змінили Програму підтримки ініціатив жителів

news

У Програму підтримки ініціатив жителів міста Луцька на 2017 рік внесли зміни для того, щоб уникнути маніпуляцій у голосуванні, як сталося цього року.

Про це йшлося сьогодні, 27 липня, під час засідання сесії міськради.

Як розповів перший заступник міського голови Тарас Яковлев, в процесі роботи стикнулися  з багатьма питаннями, проблемами, які не могли передбачити, поки не запрацювала програма, і вирішили внести до неї зміни.

«Враховуючи останній конкурс, який проводився, ми створили робочу групу, до якої ввійшли  активісти, журналісти, депутати, працівники виконавчої органів», — зазначив Яковлев.

Серед основних змін, які внесли у програму, це те, що частка фінансування із міського бюджету не може перевищувати 50 тисяч гривень, а частка громади може бути більша. Опис ініціативи не повинен перевищувати 500 символів. Один мешканець зможе запропонувати лише одну ініціативу.

Окрім того, збільшили повноваження координаційної ради, яка створюється відповідно до розпорядження мера із представників громадськості, депутатів або ж делегованих фракціями представників політичних сил та представників виконавчих органів міськради у пропорційній частці. Координаційна рада розглядає чи відповідають ініціативи бюджету, темі. Координаційна рада має право шляхом голосування не включати ту чи іншу ініціативу вже в основне голосування. Окрім того, кожного року координаційною радою визначатиметься пріоритет, які ініціативи підтримувати, наприклад, фестивалі або ж благоустрій міста тощо. Після цього міський голова затверджує це своїм розпорядженням.

Також змінилися умови голосування. За словами Яковлева, було багато зловживань, тому тепер голосування буде здійснюватися через Bank ID.

Депутат Луцькради Борис Смаль запитав, що мають на увазі під словом «маніпуляції» і чи не варто їх було б перерахувати. Однак Яковлев зауважив, що чітко виписати всі маніпуляції неможливо, бо є різні способи маніпуляцій. За словами Яковлева, якщо будуть такі підозри, то це буде винесено на розгляд координаційної ради і вона прийматиме рішення.

0 Комментариев