У Луцькраді пропонують захист від маніпуляцій під час голосування за ініціативи

news

Тепер лучани голосуватимуть за ініціативи із змінами – підтримати проект громадських ініціатив можна лише за допомогою банківської картки.

Про це йшлося сьогодні, 19 липня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Про зміни розповів Сергій Григоренко, заступник міського голови. За його словами, зміни були  напрацьовані разом з громадськістю. Насамперед, проголосувати зможе лише та людина, яка має банківську картку.

«Це обмеження, але принаймні це буде чесне голосування», — зауважив Сергій Григоренко.

Інша зміна – створити робочу групу, третина якої буде складатися із представників депутатів, куди увійдуть представники з кожної фракції, третина – представники виконкому та третина – представники громадськості. Павло Данильчук запропонував, щоб до робочої групи можна було делегувати замість депутата представника політичної партії.

Окрім цього пропонували, щоб одна людина могла проголосувати лише за одну ініціативу, але члени комісії не підтримали цю пропозицію – лучани і далі зможуть підтримувати три проекти.

Депутат Богдан Богонос також зауважив, що за допомогою банківської картки все рівно не можна обмежити голосування людей із інших регіонів. Григоренко заперечив, що це неможливо зробити законодавчо. Депутат Борис Смаль запропонував визначити IT-представникам, що таке маніпуляція. Депутат Тарас Шляхтич зауважив, що доцільно було б створити базу голосування, яка б давала можливість голосувати лише лучанам.

0 Комментариев