У луцькому музеї показали «Світ особливого»
Волинський краєзнавчий музей запрошує відвідати виставку «Світ особливого», яка об᾿єднала оригінальну творчість непересічних особистостей: художника-кераміста Володимира Кусика з м. Луцька та майстрів народної вишивки Світлани й Галини Махонюк з с. Овадне Володимир-Волинського району. Про це повідомляє Музейний простір. Відкриття виставки відбулося 29 жовтня 2015 року. З цією значимою подією майстрів вітали директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, завідувач сектору культури та туризму Володимир-Волинської райдержадміністрації Роман Віслобоков, мистецтвознавець Зоя Навроцька, друзі, рідні, знайомі.
Кераміка Володимира Федоровича вперше демонструється у Волинському краєзнавчому музеї, хоч його роботи давно добре відомі лучанам. До уваги відвідувачів майстром представлено162 вироби переважно чорно-димленої кераміки досконалих форм та різноманітної орнаментації.
Вишивальниці Галина і Світлана Махонюки десять років тому вже знайомили лучан із своїми творами на виставці «Нев’янучий сад», яка стала однією з найвизначніших подій мистецького життя краю. Сьогодні Галина Петрівна демонструє у залі Волинського краєзнавчого музею виставкову колекцію – сто рушників вишитих спільно зі сестрою Світланою (1964‒2009).
Володимир Кусик, Галина і Світлана Махонюки представляють народне мистецтво волинського краю, як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівні. Вишиті рушники „облетіли” Львівщину, Тернопільщину, Хмельниччину, Рівненщину, Київщину, Івано-Франківщину, Закарпаття. Експонувалися на 45 персональних виставках в Україні та за кордоном. Горщики, миски, макітри, збанки, кухлі, керамічні панно прикрашають побут, створюють прекрасну атмосферу в багатьох оселях українських родин й високо цінуються за кордоном.
Володимир Кусик з 1996 року був кандидатом, а з 2001 року є дійсним членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Галина Махонюк минулого року удостоєна почесного звання «Заслужений майстер народної творчості України».
У роботах волинські майстри для нас розкривають свої творчу натуру, відкривають світ незвичного, світ особливого. Ці творчі особистості є гордістю Волині. Тож волиняни мають гарну нагоду впродовж листопада-грудня 2015 року ознайомитися з вишитими рушниками Галини й Світлани Махонюк, керамікою Володимира Кусика у Волинському краєзнавчому музеї.
Автор статті: Олег Горох