У луцьких тролейбусах хочуть безкоштовно возити лише лучан

news

Зараз у Луцьку близько 51 тисячі пільговиків, які їздять безкоштовно у тролейбусах. Це не лише жителі міста. Постало питання про те, аби право безоплатного проїзду було лише у лучан.  

Про це говорили вчора, 9 лютого, на засіданні тимчасової контрольної комісії міської ради з вивчення проблем діяльності КП «Луцьке підприємство електротранспорту».

Сергій Григоренко, заступник міського голови, наголосив, що кошти на перевезення пільгових категорій має видавати держава, але вона цього поки не зробила:

«Це на сьогодні добра воля міської ради та міського голови. Це зобов’язання держави, а не міської ради – возити пільгові категорії».

Поки що у місті безкоштовно в тролейбусах їздять не лише пільговики Луцька, а й пільговики із інших населених пунктів. Заступник міського голови вважає це не зовсім правильним та сподівається, що держава зможе вирішити цю проблему. Григоренко бачить два виходи із ситуації: або держава покладе повністю питання пільгових перевезень на плечі місцевих бюджетів, або лишає лише 7 пільгових категорій. За його словами, якщо держава так зробить, з 51 тис. пільговиків лишиться 15 тис., яким видадуть електронні квитки:

«Я вважаю, мають їздити тільки луцькі пільговики, бо держава дає луцькому підприємству. Якщо приїхав з Рівного з Ковеля, то на нього нема субвенції – на нього субвенція пішла там».

Зараз поки що без рішення Верховної Ради міськрада не може відмовити у безкоштовному перевезенні пільговикам із інших міст.

Субвенція держави може покращити ситуацію «ЛПЕ», яке зараз заробляє в місяць близько 1 млн гривень, а витрати – приблизно 3 – 3,5 млн.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев