У Луцьк привезли чудотворну ікону з Єрусалима

news

Вранці 11 листопада на подвір’ї луцького храму Всіх святих Землі Волинської УПЦ православні волиняни зустріли велику святиню – чудотворну ікону Плащаниці Божої Матері з Єрусалима.

Про це повідомляє Волинська правда.

Святиня перебуває в Україні в рамках Хресної ходи миру «Україна під Покровом Богородиці», яка відбувається з благословення предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. А сама ця ікона Плащаниці Пресвятої Богородиці прибула до Києва з Єрусалима, по благословенню предстоятеля Єрусалимської Православної Церкви Блаженнішого патріарха Єрусалимського Феофіла ІІІ та предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

До Луцька чудотворний образ Плащаниці Пресвятої Богородиці привіз вікарій Київської Митрополії, митрополит Переяслав-Хмельницький і ВишневськийОлександр. Священнослужителі і вірні із хоругвами зустріли святиню, яку Хресним ходом зі співом тропаря Успінню Пресвятої Богородиці обнесли навколо храму Всіх святих Землі Волинської. Владика Олександр також благословив вірних, осінивши їх цим чесним образом Божої Матері.

Після зустрічі чудотворної ікони, у луцькому храмі була відслужена Божественна Літургія, яку з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, очолив вікарій Київської Митрополії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Йому співслужили речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук і сонм священнослужителів.

Під час Божественної Літургії була піднесена особлива молитва за мир в Україні, за спокій душ усіх загиблих на Майдані, а також загиблих у зоні АТО українських воїнів, які віддали життя за мирне небо над Україною. Молились священнослужителі і православні вірні, щоб Господь, молитвами Пресвятої Богородиці, дарував Своє благословення нашій земній Батьківщині – Україні, і щоб Матінка Божа покривала нашу землю завжди святим Своїм покровом.

У луцькому храмі Всіх святих Землі Волинської ікона Плащаниці Божої Матері перебуватиме до 12-ї години 13 листопада. Упродовж її перебування у храмі Луцька, віряни матимуть можливість прикластись до святині.

Нагадуємо, чудотворна ікона Плащаниці Пресвятої Богородиці зберігається у Єрусалимі, у Гефсиманському монастирі навпроти дверей храму Воскресіння Христового. Варто зауважити, що 2012 року ця шанована у всьому Православному світі святиня побувала в Україні, зокрема і у Луцьку.

 

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев