У Києві підняли найвищий та найбільший Державний прапор України

news
У столиці на Печерських пагорбах на висоті 90 метрів замайорів синьо-жовтий стяг – головний прапор нашої держави. Його буде видно з багатьох місць Києва і вдень, і вночі.
Полотнище розміром 16 на 24 метри підняли на урочистій церемонії, яка відбулась ввечері 23 серпня 2020 і транслювалась онлайн.Подія приурочена до Дня Державного прапора та Дня незалежності України, які відзначаються 23 та 24 серпня.

Почесними гостями церемонії стали ветерани АТО, громадські діячі, представники дипломатичного корпусу, відомі українські спортсмени та культурні діячі, політики та представники бізнесу. Флагшток, який встановлений біля Парку Слави неподалік монументу “Батьківщина-мати” та Печерської лаври, важить 32 тонни.

ДЕРЖАВНИЙ ПРАПОР УКРАЇНИ
Держа́вний пра́пор Украї́ни — сучасний прапор України, стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3.

Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства XIV століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу, пише ВікіпедіЯ.

Починаючи з XVI століття козаки Війська Запорозького використовували в невеликій кількості прапори-хоругви синьо-жовтих барв], а вже з 1710-х років синьо-жовті козацькі прапори почали переважати серед козацьких хоругов, такі прапори часто виготовляли з синього полотнища із нашитим на ньому лицарем у золотих чи червлених шатах та золотим орнаментом та арматурою.

Сучасний синьо-жовтий прапор був вперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові, який українці Королівства Галичини та Володимирії вивісили над Львівською ратушею як національний прапор. Саме після цього випадку синьо-жовтий стяг набував все більшої популярності в українців, а після революції 1905 року його почали використовувати і в Наддніпрянській Україні.

У 1917—1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави.

У 1938—1939 роках синьо-жовтий стяг був прапором Карпатської України, в 1941 році — Української Держави.

Надалі, за радянських часів синьо-жовтий стяг використовувався підпільно, його використання в СРСР каралося ув’язненням на два роки.

1991 року, після розвалу СРСР, цей прапор де-факто використовувався як державний стяг незалежної України. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни. 23 серпня в Україні щорічно відзначають День державного прапора.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев