У Криму освятили місце під пам’ятник Єкатерині II

news
У Центральному парку культури і відпочинку Сімферополя освятили фундамент майбутнього пам’ятника російській імператриці Єкатерині II.
Про це повідомляє Корреспондент.net з посиланням на прес-службу “уряду Республіки Крим”.
Захід приурочили до дня підписання “Високого маніфесту Великої імператриці Єкатерини II про прийняття кримського півострова, острова Тамана і всієї Кубанської сторони під державу Російську”.
Пам’ятник, як передбачається, встановлять на попередньому місці, де він був до 1921 року – в Центральному парку культури і відпочинку Сімферополя. Церемонія закладання пам’ятної гільзи у фундамент майбутнього постаменту пройшла за участю призначеної Москвою влади півострова.
Церемонія закладання пам’ятної гільзи у фундамент майбутнього постаменту пройшла за участю місцевої влади, представників духовенства та громадських організацій.
Заступник глави Криму Михайло Шеремет назвав це місце “святим” для кримчан, зазначивши, що у 2014 році “восторжествувала історична справедливість”.
Зазначимо, що раніше в місті вже стояв пам’ятник імператриці Єкатерині. Зведення його в 1890 році було приурочене до сторічного ювілею приєднання Криму до Росії. Пам’ятник Єкатерині стояв в центрі міста 30 років — до 1921 року.
Відродити пам’ятник в Сімферополі у 2015 році запропонувала кримська громадська організація “Русское единство”. Тоді був оголошений загальноросійський збір коштів і тендер.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев