У Ковельському районі «осушують» те, що ще не згоріло (ФОТО)

news

Сьогодні Ковельщина і Волинь – у вогні. На сотнях гектарів горять осушені торф’яники, пересохли криниці, обміліли річки та озера. Ця біда повторюється майже щорічно після глобального осушення нашого краю у 60-80-ті роки минулого століття, – пише kowel.com.ua.

 Однак, як не дивно, час від часу чиновники, переважно обласні, успішно проштовхують проекти осушення все нових земель. З одним таким громадські активісти зіткнулися неподалік села Воля Тойкутської сільської ради Ковельського району.
На Ковельщині «осушують» те, що ще не згоріло (ФОТО)
Три роки тому тут був задіяний грандіозний проект осушення земель, переважно лісів. Місцеві люди здивувалися: в нас не має заболочених лісів та лук, і до чого ваше осушення? Селянам пояснили, що вони не орієнтуються в політиці, і якщо вдасться «вибити» гроші на осушення, то можна буде будувати дороги, поліпшувати інфраструктуру тощо. Та, власне кажучи, всі ми знаємо, що «закопуючи» гроші в землю, їх краще всього «відмивати». Які мудрі наші чиновники!
За селом Воля, а далі й в лісі, стали будувати щось подібне на дорогу. Людям роз’яснювали, що це – меліорація. Як видно з наведених світлин, тут гори піску. До лісу не доїхати навіть під час пожежі. Словом, біда! І так вже три роки. То що ж ми робили?! Дороги будували? Осушували? Чи просто розкрадали гроші (кажуть, понад один мільйон гривень)? До того ж, під цю затію вирубали кілька десятків гектарів лісу. І все заради чого?
Ініціаторів даного «прожекту» відшукати не складно. Та й «дерибанщиків» бюджету необхідно притягнути до відповідальності. Нагадаємо, що бюджетні кошти можна використовувати тільки за цільовим призначенням і сподіваємося, що вони будуть повернуті в казну.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев