У Ковелі активно впроваджується декомунізація

news

У Ковелі продовжується робота із перейменування вулиць на виконання ст.7 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Пише ПроКовель.

Відбулося чергове засідання топонімічної комісії, на якому розглянуто пропозиції громадськості про присвоєння нових назв вулицям, які підлягають обов’язковому перейменуванню, – повідомили у Ковельському міськвиконкомі.

Враховуючи результати громадського обговорення та рекомендації топонімічної комісії, міський голова Олег Кіндер видав розпорядження «Про перейменування вулиць у м.Ковелі». У цьому документі, зокрема, йдеться:

1.Перейменувати вулиці у місті Ковелі згідно з додатком.

2.Відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради (Мурай Л.Л.) подати інформацію державному підприємству «Інформаційний центр» для внесення нових назв до Єдиних та Державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України.

3.Фінансовому управлінню (Романчук В.О.) спільно з іншими відділами виконавчого комітету міської ради – головними розпорядниками коштів надати пропозиції виконавчому комітету та міській раді щодо внесення змін до міського бюджету на 2016 рік в частині видатків, пов’язаних з перейменуванням вулиць. Додаток до розпорядження міського голови
19.02.2016 №47-р Перелік перейменованих вулиць у місті Ковелі

 

№ з/п Тип об’єкта Назва згідно з Переліком назв вулиць, провулків, бульварів міста Ковеля Ім’я та прізвище особи, назву якої має існуюча вулиця Нова назва Обґрунтування назви
1 вулиця Боженка Василя Боженка Олексія Шума На честь Олексія Шума (1919-1944), волинянина, воєнначальника УПА
2 вулиця Бойка Степана Бойка Генерала Миколи Шаповала На честь Шаповала Миколи Юхимовича (1886-1948) — генерал-хорунжого Армії УНР військового, громадського і політичного діяча
3 вулиця Жукова Георгія Жукова Генерала Юрія Тютюнника На честь Тютюнника Юрія Йосиповича (1891-1930), українського військового діяча, генерал-хорунжого Армії УНР
4 вулиця Федорова Олексія Федорова Івана Федорова На честь Івана Федорова – видатного східно-слов’янського друкаря
5 вулиця Чапаєва Василя Чапаєва Федора Одрача На честь Федора Одрача (1912-1964) українського письменника, що у часи німецької окупації видавав у Ковелі тижневик-газету «Ковельські вісті»
6 вулиця Піонерська На честь дитячої комуністичної організації Піонерська На честь людей, які першими торують стежки в будь-якій новій галузі діяльності.

 

0 Комментариев