У Києві відкрили пам’ятник Богдану Ступці

news

Вчора у Києві на Байковому кладовищі відкрили пам’ятник актору Богдану Ступці. На церемонії відкриття були родичі, колеги, а також міністр культури Євген Нищук.

Про це пише gazeta.ua.

Замість дерев’яного хреста на могилі з’явився гранітний постамент і металева скульптура. Пам’ятник символічний. Виконаний у формі дерева корінням догори. Частиною скульптури є свічник і натільний хрестик — точна копія того хрестика, який носив актор. На могильній плиті зображений колаж з героями, яких зіграв Ступка. Його виконав художник Сергій Якутович.

“Була дискусія, чи правильно робити скульптуру корінням догори. Спеціаліст по символам сказав, що це правильно, якщо сім’ї подобається. Все, що вийшло з землі, тепер назовні. Це талант Богдана Сільвестровича, який зародився в ньому. А потім він подарував його світу. На такі пам’ятники держава юридично не має права виділяти фінанси. Постамент споруджений на приватні кошти”, — каже міністр культури Євген Нищук.

Автором проекту надгробка став близький друг сім’ї актора і скульптор одесит Михайло Рева. За свою роботу він не взяв грошей. Раніше колишня невістка Богдана Ступки, Ірина, розповідала, що на цей пам’ятник необхідно щонайменше 1 млн грн.

“Ми — люди мистецтва. Таких великих коштів не маємо. До 75-ліття з дня народження свекра нарешті змогли зібрати потрібну суму. У цьому дуже допоміг Юрій Луценко“, — каже вона.

“Їздили зі скульптором до Львова і села Куликів, щоб відчути енергетику, в якій зростав тато. Михайло накупив книжок про українські дерев’яні церкви, архітектуру і символізм. Так у нього виникла ідея памятника”, — розповідає син актора Остап Ступка.

Актриса театру та кіно Раїса Недашківська на відкритті зачитала вірш Ліни Костенко “Умирають майстри ” та разом з головою Національної спілки кінематографістів України Сергієм Тримбачем поклала до могили соняшники. Після освячення пам’ятника присутні вишикувалися у чергу, щоб покласти квіти.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев