У Ківерцях — проблема з каналізацією

news

Проблема з каналізацією у Ківерцях не нова. Відходи міста течуть навколишніми полями, лісами і в результаті впадають у річку Стир. Місцева влада не вирішує цієї проблеми, тому небайдужі ківерчани звернулися за допомогою до «Народного контролю».

Головний рів Прудниківської меліоративної системи почав різко забруднюватися роки три –чотири тому. Вода стала каламутна, як після прання, до того ж тут стоїть нестерпний сморід , – розповідає місцевий мешканець Алім. «Тут виходить справжній крах природи. Ми колись тут відпочивали, купалися, вода була чиста, дно було видно, риба ловилась – щуки карасі», – з ностальгією згадує чоловік.

На думку місцевих мешканців, проблема з’явилася після спорудження очисних споруд. Саме тоді рів почав наповнюватися стічними водами ківерцівської каналізації. Люди забили на сполох, та владі байдуже. Активістка «Народного контролю» Анна Мовяк – одна з перших, хто шукав шляхи вирішення цієї проблеми. «Тепер вже проблему помічають всі мешканці, тому що ввечері проїхати дорогою Луцьк-Ківерці без відчуття того смороду неможливо», – обурюється вона.

Аби з’ясувати, чому влада не реагує на забруднення довкілля, журналісти «Народного контролю» разом з Анною Мовяк вирушили до мера. Міський голова Ківерців Володимир Жгутовпообіцяв зайнятися цим питанням: «Якщо потрібні будуть додаткові кошти для закупівлі реагентів щодо більш досконалої очистки стічних вод – будемо закупляти. У березні-квітні будемо проводити сесію щодо виділення коштів для додаткової очистки та закупівлі реагентів».

Проте активісти «Народного контролю» вирішили не чекати так довго, і вже звернулися до державної екологічної інспекції області.«Ми написали лист у Волинську екологічну інспекцію, описали ситуацію і чекаємо від них подальших дій, аби вони зробили висновки», — розповіла активістка «Народного контролю» Анна Мовяк, та пообіцяла, що й надалі відстежуватиме ситуацію, аби не допустити екологічного лиха у районі.

0 Комментариев