У Китаї відсвяткували 35-річчя найстарішої панди

news

Повідомляє korrespondent.net

У Китаї в суботу, 28 листопада, відсвяткували 35-річчя панди Баси – найстарішого представника свого виду на території країни, повідомляє Синьхуа.

За людськими мірками вік Баси становить близько 100 років. Ця тварина широко відома в Китаї не тільки через свій вік: Баси стала прообразом для символу Азіатських ігор, що проводилися в Пекіні у 1990 році.
 
За словами зоологів, на довголіття панди вплинули три фактори: приручення, науково розроблений раціон і професійний медичний догляд.
 
Так, завдяки прирученню ведмедиця стала довіряти людям і підпускати їх до себе, що дозволяє своєчасно виявляти проблеми зі здоров’ям. Зокрема, Баси була проведена операція з видалення катаракти, в результаті якої її зір частково відновився. Зазначається також, що у ведмедиці здорові зуби.
 
За інформацією видання Китайський компот, Баси живе в Центрі дослідження гігантських панд в місті Фучжоу (провінція Фуцзянь). Народилася вона в центральній частині Китаю. У 1984-му, коли панді було чотири роки, житель одного з місцевих сіл врятував ведмедицю з холодної річки, куди вона забралася, тікаючи від гієни. Після цього тварину поселили в заповідник, а потім перевели в центр гігантських панд.
 
Баси – друга найстаріша панда в світі. Найстаріша представниця виду – 38-річна самка на прізвисько Цзя-Цзя, яка живе в парку розваг в Гонконзі. Як правило, в неволі панди доживають приблизно до 30 років.

У Малайзії показали дитинча гігантської панди

 
Раніше панди влаштували масову бійку в китайському заповіднику.

0 Комментариев