У Канаді стало легше отримати статус постійного мешканця

news

Міністерство з питань імміграції, справ біженців та громадянства Канади ввело поправку до імміграційного закону, яка торкнеться подружнього спонсорства.Про це інформує Наш Ванкувер. 

Суть змін полягає в тому, що для спонсорованих дружин і чоловіків скасовується дворічний випробувальний період.

Нагадуємо, що в 2012 році було введено правило: ті, хто отримав статус постійного жителя Канади через програму сімейного спонсорства як чоловік або дружина канадського жителя, зобов’язані прожити в шлюбі не менше двох років. Під проживанням в шлюбі розумілося проживання на одній житловій площі і ведення спільного господарства. Відлік терміну починався з моменту отримання спонсорованим чоловіком “умовного статусу постійного жителя” Канади, тобто з моменту його в’їзду в Канаду по імміграційній візі. У разі, якщо ця вимога не була виконана, спонсорованого чоловіка / дружину позбавляли статусу постійного жителя і просили виїхати з країни. Правило не поширювалося на жінок / чоловіків, що мають спільних дітей з жителем Канади.

Тоді консервативний уряд пішов на такий крок, з метою припинення практики укладання фіктивних шлюбів для імміграції в Канаду по спонсорській програмі.

З 28 квітня 2017 року ліберальний уряд скасував це правило і тепер чоловік/дружина отримуватимуть повноправний статус постійного жителя відразу ж при приземленні в Канаді.

Своє рішення ліберали аргументують так: “дворічне правило” було проблемою для вразливих спонсорованих  партнерів, які замість розлучення терпіли образливе ставлення, тому що боялися втратити свій статус постійного жителя. Насильство могло бути фізичного, сексуального, психологічного та/або фінансового характеру.

Уряд визнає, що можливі випадки шахрайства, але все ж вважає, що “більшість відносин є справжніми. Ліквідація старого правила підтверджує готовність уряду підтримати возз’єднання сімей і гендерну рівність.

“Це рішення уряду говорить новим іммігрантам і канадцям: “Ми вам довіряємо”. Уряд також впевнений, що чинне законодавство є досить міцним і може впоратися з будь-якими можливими випадками спонсорського шахрайства”, — говорить адвокат Девід Коен.

Автор статті: Анастасія Руснак

0 Комментариев