У дворах зростають майбутні олімпійські чемпіони — волинський нардеп

Про значення спорту у становленні молоді, його популяризацію та залучення до занять фізичною культурою громадян під час прес-конференції говорили народні депутати України Ігор Лапін та Микола Величкович, заступник міського голови Юрій Моклиця.
Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.
Юрій Моклиця повідомив, що розроблена дорожня карта розвитку спорту, яку нещодавно затвердили рішенням виконавчого комітету. За його словами, у документі прописано конкретні кроки щодо змін у галузі фізичного виховання та спорту нашого міста. “Моє бачення полягає у тому, що необхідно розділяти масовий спорт та професійний. Масовим спортом повинні займатися органи місцевого самоврядування, адже це — здоров’я і зайнятість дітей, молоді. Фінансуванням професійного спорту — обов’язок держави, адже спортсмени, виступаючи на міжнародних змаганнях, створюють імідж країни. Ми зацікавлені у залученні якомога більшої кількості людей до занять фізичною культурою та спортом. Нині діти проводять вільний час за комп’ютерами, а не на спортивних майданчиках. Це дається взнаки на їхньому здоров’ї. Саме тому ми готові підтримувати ініціативи громадськості щодо проведення різноманітних змагань, сприяти роботі спортивних секцій”, — наголосив він.
Підтримав Юрія Моклицю народний депутат Микола Величкович, який зауважив, що масовий спорт є основою професійного. На його переконання, саме. Завдання народних депутатів, виконавчої влади — створювати комфортні умови для занять спортом та фізичною культурою. Микола Величкович відзначив, що нині молодь дуже хвороблива, і багато юнаків, за результатами медкомісії, непридатні до військової служби.
Народний депутат також відзначив, що в окремих регіонах України питанням спорту майже не приділяють увагу, а спортивні заходи не відбуваються.
У свою чергу народний депутат Ігор Лапін зауважив, що спортсмени створюють імідж держави. Однак, за часів незалежності мало уваги приділялось як масовому, так і професійному спорту. “Я пам’ятаю часи, як проводились змагання серед дворових команд з футболу, хокею, волейболу. Тоді це було популярно, діти мали, де провести вільний час. Під час таких заходів люди спілкувались, обмінювались думками, товаришували. Тепер діти проводять час у віртуальному просторі, вони мало спілкуються зі своїми однолітками. Нам необхідно відновлювати масовий спорт. Кроки у цьому напрямку уже робляться, зокрема, у Луцьку, де цим питанням займається Юрій Моклиця”, — додав він.
Звернув увагу Ігор Лапін і на фінансування спорту та використання спортивних об’єктів. На його думку, існуючий підхід до цього необхідно кардинально змінювати, адже він неефективний.
Під час прес-конференції обговорено питання прийняття законодавчих актів щодо заохочення меценатства у спорті, покращення військово-патріотичного виховання у навчальних закладах тощо.
Автор статті: Наталя Хвесик